Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Grali juniorzy, trampkarze i młodzicy
2016-05-24

Dziś aż trzy grupy młodzieżowe naszego klubu rozgrywały spotkania w ramach swoich rozgrywek... Prezentujemy krótkie relacje z każdego ze spotkań :)

MŁODZICY

W 16. kolejce spotkań II ligi młodzików PPPN w meczu na szczycie spotkali się akutalni liderzy i wiceliderzy tabeli. Jak na wyrównane drużyny przystało - wynik był remisowy.

Wiatr Ludźmierz - NKP Podhale Nowy Targ 1:1
Bramka dla Podhala:
P. Kowalczyk

Skład Podhala: Topór Eric, Chowaniec Mikołaj, Jarkiewicz Szymon, Talarek Andrzej, Plewa Jakub, Nowakowski Aleksander, Szafraniec Michał, Rudnik Wiktor, Luberda Wojciech, Pańszczyk Konrad, Kuchta Mateusz, Chorąży Maciej, Kowalczyk Patryk, Magiera Alekander, Janusz Łukasz, Klimowski Bartłomiej

Pomeczowa opinia trenera - Jarosława Lecha:

To był mecz godny dwóch drużyn na podobnym poziomie. Zarzarta walka trwała od początku do końca o każdy metr boiska. Na początku spotkania wyszliśmy ustawieniem mocno defensywnym, aby odeprzeć ataki Ludźmierzan. W około 10. minucie strzał życia zza pola karnego oddał zawodnik Wiatru, zdobywając bramkę i od tego momentu musieliśmy zacząć grać bardziej otwarty futbol. Z minuty na minutę graliśmy coraz odważniej. Mecz mógł się podobać, pomimo że nie było wiele strzałów, bowiem akcji było wiele - zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Do remisu udało nam się doprowadzić dopiero na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Cieszy fakt, że wywieźlismy z Ludźmierza - który jest liderem rozgrywek - jeden punkt. To świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku. Jedyne, co było fatalne - ale nie tylko dla nas - to stan murawy w Ludźmierzu i trawa po kostki. Ciężko było prowadzić i podawać piłkę.

TRAMPKARZE STARSI

W zaległym spotkaniu z 30. kwietnia trampkarze starsi rozegrali mecz wyjazdowy z Orkanem Raba Wyżna. Po rozegraniu - jak mówi trener - najlepszego meczu w sezonie piłkarze Podhala ulegli minimalnie 0:1.

Orkan Raba Wyżna - NKP Podhale Nowy Targ 1:0

Skład Podhala: Bryniarski - Janusz, Korczyk, Luberda, Reguła, Jaskierski, Dudek, Kamiński, Czyszczoń, Jarząbek, Chowaniec (Mastalski)

Pomeczowa opinia trenera - Bartłomieja Kolasy:

Mimo porażki 0:1 rozegraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie. Chłopakom należą się słowa pochwały, bo zagrali znakomicie w defensywie oraz stworzyli kilka wyśmienitych okazji, w których zabrakło nam jedynie trochę szczęścia, a wynik mógłby być zupełne inny. Stracona bramka to przypadek. Można przegrywać po walce i tak właśnie dzisiaj było.

Był to przedostatni mecz trampkarzy w tegorocznych rozgrywkach. W ostatnim spotkaniu sezonu 2015/2016 zmierzą się oni na własnym boisku z wiceliderem z Ludźmierza. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 28. maja o godzinie 15:30 (planowo).

JUNIORZY STARSI

Początkowo juniorzy starsi mieli zmierzyć się z rywalami z Jabłonki w najbliższą sobotę, ale mecz przełożono na dzisiaj na godzinię 14:00.

Pierwsza połowa bardzo udana dla naszych piłkarzy. W 10. minucie po dobrze rozegranym rzucie wolnym Dawid Duda celnie uderzył w stronę bramki, ale tam obrońca gości wybił piłkę z linii bramkowej. Jednak jak to mówią - co się odwlecze, to nie uciecze. Dziesięć minut później było już 1:0, gdy wypluta po strzale Zagaty piłka padła pod nogi kapitana naszych juniorów, który pewnym strzałem pod poprzeczkę umieścił ją w bramce. Podwyższenie wyniku na 2:0 nastąpiło po rajdzie Pawlikowskiego prawą stroną boiska, który ostatecznie dograł piłkę na 10. metr, gdzie Kwiatek tylko dołożył nogę i skierował piłkę do siatki.

Niestety w 45. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu podbramkowym straciliśmy bramkę na 2:1. Po zmianie stron kolejny głupi błąd obrony, strata piłki i... bramki. Rywal doprowadził do remisu, ale to dobrze na nas podziałało... - wspomina kapitan juniorów, Dawid Duda.

Rzeczywiście - po stracie gola piłkarze Podhala ruszyli do ataku, jednak piłka jak na złość nie chciała wpaść do bramki Jabłonki. Na szczęście w 85. dobra akcja Miśkowca zakończyła się golem na 3:2. Później juniorzy NKP kontrolowali ju przebieg spotkania i do końca udało im się wybronić korzystny rezultat.

Ogólnie mecz mógł się podobać, owocował w sporo dobrych sytuacji. Niestety po zdobyciu drugiej bramki w naszych szeregach nastąpiła rozluźnienie, stąd gonienie rezultatu - na szczęście udane. Dziękuję chłopakom za walkę do końca! - zakończył Dawid Duda.

NKP Podhale Nowy Targ - Orawa Jabłonka 3:2
Bramki dla Podhala: Duda (20'), Kwiatek (35'), Miśkowiec (85')

Skład Podhala: Udziela - Klimas (60' Maciąga), Drożdż, Szczerba, Zagata, Bobek, Lasyk, Miśkowiec, Duda, Kwiatek

Był to przedostatni mecz juniorów starszych w tegorocznych rozgrywkach, który jednocześnie zapewnił im utrzymanie drugiego miejsca w tabeli na koniec ligowych zmagań. Przed naszym zespołem pozostał już tylko do rozegrania zaległy mecz z Chabówką - w najbliższy czwartek o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu (MOSiR).