Wielki Finał Deichmanna: NKP Podhale U-9 grało z najlepszymi

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wielki Finał Deichmanna: NKP Podhale U-9 grało z najlepszymi
2018-06-25

Drużyna NKP Podhale Nowy Targ, występująca jako reprezentacja Francji przez trzy dni (miniony weekend) rywalizowała w Wielkim Finale Pucharu Deichmanna w kategorii U-9 w Wałbrzychu. Podopieczni Marcina Farona zapewnili sobie start w Wielkim Finale, wygrywając wcześniej finały miejskie (regionalne) w Jabłonce.

W turnieju finałowym w Wałbrzychu wystąpiły 32 drużyny, które były podzielone na 8 grup po 4 zespoły każda. Następnie rywalizowano systemem pucharowym o cztery trofea.

GALERIA ZDJĘĆ:
AP Podhala | U-9 Wielki Finał Deichmanna

Mieliśmy okazję rywalizować z najlepszymi w Polsce drużynami z rocznika 2009. Znaleźliśmy się w gronie 32 najlepszych drużyn spośród ponad 2000 klubów zgłoszonych do projektu. Dla moich podopiecznych to kolejna super przygoda i doświadczenie. W Wielkim Finale rozegraliśmy 7 meczów, niestety nie udało nam się wygrać żadnego. W początkowej fazie trafiliśmy do bardzo ciężkiej grupy, rywalizując z Hiszpanią (Pogoń Szczecin - późniejszy zwycięzca całego Finału), Irlandią (Górnik Wałbrzych) i Chorwacją (AP Tarnów). W rywalizacji o miejsca 17-32 również graliśmy z mocnymi Akademiami: Hiszpanią (Olimpia Grudziądz), Niemcami (Sanok), Brazylią (Białystok) i Holandią (Champions Wrocław). Cieszę się, że w ogóle mogliśmy wziąć udział i pojechać tam oraz znowu czegoś się nauczyć, bo w tym wieku indywidualny rozwój jest najważniejszy. Chłopacy mają teraz miesiąc przerwy i już początkiem sierpnia wracamy do treningów - powiedział po turnieju trener Marcin Faron.

Skład Podhala: Dziekan - Bielak, Hreśka B., Knurowski, Cebula, Rokicki G., Cisoń M., Topór S., Dolata N.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY