Rocznik 2009: XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej GORCE 2017 pod patronatem PZPN

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Rocznik 2009: XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej GORCE 2017 pod patronatem PZPN
2017-09-06

W miniony weekend rocznik 2009 Akademii Piłkarskiej Podhala wziął udział w turnieju piłkarskim rozgrywanym w Kamienicy. Turniej organizowany był przez MUKS Halny Kamienica oraz Urząd Gminy Kamienica.

Turniej rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: 2005, 2007 oraz 2009. W roczniku 2009 do turnieju przystąpiło aż 14 zespołów, dlatego drużyny podzielono na dwie grupy. Nasza drużyna - NKP Podhale - rywalizowała w grupie A z:
- Bart Gol Tęgoborze
- AP Goal Nowy Sącz
- Dunajec Nowy Sącz II
- MUKS Mineralni Krynica Zdrój
- MUKS Halny K-ca Niebieski
- GOL Łącko

W grupie B znalazły się drużyny:
- MUKS Halny K-ca żółty
- AP Limanowa
- Sandecja Nowy Sącz
- WKS Wawel Kraków
- MUKS Dunajec Nowy Sącz I
- Sokół Słopnice
- Helena Nowy Sącz

Wyniki naszej drużyny - grupa A:

NKP Podhale – Dunajec Nowy Sącz II 3:0
NKP Podhale – AP GOAL Nowy Sącz 1:1
NKP Podhale – Bart Gol Tęgoborze 0:2
NKP Podhale – MUKS Halny Kamienica (niebiescy) 3:1
NKP Podhale – Mineralni Krynica Zdrój 0:0
NKP Podhale – GOL Łącko 1:2

 

Tabela końcowa grupy A:

1) MUKS Mineralni Krycnica Zdrój 14 pkt
2) Gol Łącko 11 pkt
3) AP GOAL Nowy Sącz 10 pkt
4) Bart Gol Tęgoborze 8 pkt
5) NKP Podhale Nowy Targ 8 pkt 
6) Dunajec Nowy Sącz II 3 pkt
7) MUKS Halny Kamienica (niebiescy) 3 pkt

Turniej Finałowy to rywalizacja według miejsc zajętych w poszczególnych grupach (A i B) o miejsca: I, III, V, VII, IX, XI, XIII, na zasadzie: 1. drużyna z grupy A z 1. drużyną grupy B o I miejsce w turnieju. Ostatecznie NKP Podhale zajął w turnieju IX miejsce.

Komentarz trenera Marcina Farona po całym turnieju: Mieliśmy okazję uczestniczyć w mocno obsadzonym turnieju, w którym rywalizowały solidne akdemie i szkółki piłkarskie, przede wszystkim z Sądecczyzny. Dobrze było sprawdzić się na ich tle oraz podsumować ostatni miesiąc naszej wspólnej pracy. Ostatecznie zajęliśmy 9. miejsce, jednak rywalizacja między drużynami była bardzo wyrównana, a w ostatnim meczu grupowym minimalnie ulegliśmy Gol Łącko, przez co przegraliśmy rywalizację o II miejsce w grupie. Dla mnie miejsca czy wyniki są jednak mało istotne na tym etapie. Fajnie jest wygrać, ale trzeba też umieć przegrywać, bo nie zawsze się triumfuje i stoi na podium. W rozgrywkach młodzieżowych wyniki również nie zawsze są adekwatne do gry. Chłopaki zdobyli przede wszystkim kolejne cenne doświadczenie w swojej przygodzie z piłką. Sezon 2017/2018 dopiero się zaczyna, a przed nami jeszcze sporo różnych rozgrywek, zarówno na naszym podwórku, jak i turniejów.

KADRA 2009: O.Dziekan, M.Bielak, T.Kurta, J.Hadowski, S.Cebula, M.Kosiński, B.Knurowski, M.Cisoń, K.Chachlowski, G.Rokicki, P.Sutor, N.Dolata, A.Dolata.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY