NKP Podhale U-9 zmierzyło się z Leicester City

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP Podhale U-9 zmierzyło się z Leicester City
2018-06-04

Grupa żaków z rocznika 2009 w miniony weekend wzięła udział w III Międzynarodowym Turnieju Termy Gorący Potok Cup, rozgrywanym w Zakopanem na obiektach API. Rywalami nowotarżan były m. in. takie kluby jak angielski Leicester City, ukraiński Lokomotiv Kijów, czy Legia Warszawa.

Fot. Paweł Budzyk

Turniej złożony z topowych Akademii Piłkarskich z Polski oraz z zagranicy (m. in. Olympique Marsylia, Sporting Lizbona czy Leicester City) był kolejnym świetnym doświadczeniem dla zawodników Akademii Piłkarskiej Podhala Nowy Targ.

Rozgrywki składały się z dwóch faz: grupowej (eliminacyjnej) i meczów o miejsca. W grupie C NKP rywalizowało z takimi drużynami jak: Beniaminek Krosno, Lokomotiv Kijów, Leicester City, Korona Kielce, Legia Warszawa oraz FK Liepaja.

Mecze NKP w Grupie C - eliminacyjnej:

NKP – Beniaminek Krosno – 1:5
NKP – Leicester City – 1:1
NKP – Korona Kielce – 0:2
NKP – Lokomotiv Kijów – 0:7
NKP – Legia Warszawa – 0:2
NKP – FK Liepaja – 1:2

Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy, ale to dobrze, bo uczyć trzeba się od najlepszych. Aż trzy drużyny z naszej grupy ukończyły turniej w pierwszej dziesiątce. My zajęliśmy 7. miejsce fazie eliminacyjnej i w kolejnych dniach rywalizowaliśmy o miejsca 25-28 z drużynami UKS MDK Płock, Glinik Gorlice, Zalgiris Wilno - relacjonował trener żaków Podhala, Marcin Faron.

Po rozegraniu drugiej fazy, NKP Podhale rozgrywki ukończyło ostatatecznie na 27. miejscu. W turnieju najlepszą drużyną okazał się WKS Śląsk Wrocław, którzy wyprzedził Sporting Lizbona oraz Lokomotiv Kijów.

Mecze o miejsca 25-28:

NKP – Glinik Gorlice – 2:1
NKP – UKS MDK Płock – 0:2
NKP – Zalgris Wilno – 1:2

KOMENTARZ TRENERA MARCINA FARONA PO CAŁYM TURNIEJU:

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie pod względem wyszkolenia technicznego, mimo iż to dopiero kategoria do lat 9. My pojechaliśmy przede wszystkim po doświadczenie oraz po to, aby chłopaki zobaczyli na jakim poziomie są ich rówieśnicy z najlepszych Akademii w Polsce. Przed wyjazdem nie nastawialiśmy się na żaden wynik, na obecną chwilę trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Można powiedzieć, że nasza Akademia dopiero zaczyna raczkować. Cieszę się, że w ogóle mieliśmy możliwość zagrać w tak prestiżowym turnieju. Chłopaki dali z siebie dużo i nie zabrakło zaangażowania z ich strony. Rozegraliśmy 9 wartościowych meczów, po których pozostaną świetne wspomnienia i mobilizacja do cięższej pracy na treningach. Nie mamy się czego wstydzić, mimo że w końcowej klasyfikacji znaleźliśmy się pod koniec stawki. Na pewno sporą niespodzianką był remis z Leicester City - dla chłopaków radość po końcowym gwizdu była bezcenna.

Na końcu pragnę podziękować trenerom: Pawłowi Klimowskiemu, Danielowi Kościelniakowi, Grzegorzowi Tatarowi oraz Rudolfowi Guzikowi za wsparcie na potrzeby turnieju naszej drużyny swoimi najzdolniejszymi na obecną chwilę zawodnikami.

KADRA PODHALA: M.Bielak, G.Rokicki, S.Cebula, M.Cisoń, M.Kowalczyk, O.Dziekan, N.Dolata, B.Knurowski, B.Szczerba, I.Kulawiak, D.Janowiak, J.Słaboń, F.Galica-Grubarz, M.Burkat. Trener: Marcin Faron

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY