TURNIEJ HUTNIK CUP 2018 - POŻEGNANIE ZIMY (ROCZNIK 2009)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ TURNIEJ HUTNIK CUP 2018 - POŻEGNANIE ZIMY (ROCZNIK 2009)
2018-03-27

Żaki NKP Podhale zajęli czwarte miejsce w turnieju rocznika 2009 organizowanym przez AP Hutnik Kraków.

W turnieju udział wzięło 16 drużyn, które były podzielone na cztery grupy cztero-drużynowe. Zwycięzcy grup walczyli w Lidze Mistrzów, wicemistrzowie w Lidze Europy, drużyny z trzecich miejsc grały w Ekstraklasie, natomiast drużyny z czwartych lokat walczyły o Puchar Ekstraklasy.

Wyniki w rundzie eliminacyjnej:

NKP Podhale – AP Czarni Kraków – 2:0
Bramki:
Cisoń, Chachlowski

NKP Podhale – Tarnowska Akademia Sportu – 5:1
Bramki:
Chachlowski, 2x –Knurowski, Rokicki, Topór

NKP Podhale – Hutnik Kraków – 4:0
Bramki:
Chachlowski, Rokicki, Topór

Table fazy eliminacyjnej:

1. NKP Podhale Nowy Targ 9 pkt
2. AP Czarni Kraków 6 pkt
3. Hutnik Kraków 3 pkt
4. Tarnowska Akademia Sportu 0 pkt

FINAŁY - LIGA MISTRZÓW:

Wyniki:

NKP Podhale – Akademia Kolejarz Stróże – 0:2
NKP Podhale – Glinik Gorlice – 0:6
NKP Podhale – Nowa Proszowianka Proszowice – 1:1
Bramka: Dolata

TABELA - LIGA MISTRZÓW

1. Glinik Gorlice 9 pkt
2. Nowa Proszowianka 4 pkt
3. Akademia Kolejarz Stróże 3pkt
4. NKP Podhale Nowy Targ 1 pkt

KADRA PODHALA: D.Dziekan, M.Bielak, M.Cisoń, B.Knurowski, K.Chachlowski, G.Rokicki, S.Cebula, S.Topór, N.Dolata

Komentarz trenera - Marcina Farona:

Kolejny bardzo dobry turniej za nami, chłopcy mieli sporo gry, bo łącznie aż 120 minut. Cieszy na pewno fakt, że potrafimy rywalizować już z mocnymi akademiami z Krakowa. W finałowych meczach dopiero w ostatnim meczu z Proszowianką chłopaki wchodzili w swój rytm. Pod względem indywidualnych umiejętności nie odstawaliśmy, a wiem, że moich podopiecznych stać na więcej. Przed nami sporo ciężkiej pracy ale każdy trening oraz turniej nas rozwija i oby tak dalej.

A tak turniej podsumowali organizatorzy - AP Hutnik - na swojej stronie na Facebooku:

Turniej toczył się taką samą formułą jak w sesji porannej rocznika 2010. I tak Grupy Eliminacyjne wygrały zespoły Glinika Gorlice, Akademii Kolejarza Stróże, Podhala Nowy Targ oraz Nowej Proszowianki Proszowice. W przeciwieństwie do Ligi Mistrzów Rocznika 2010, to w rozgrywkach Champions League 2009 nie było żadnego przedstawiciela z Krakowa. Bezapelacyjnym wygranym Ligi Mistrzów został zespół Glinika Gorlice, który w trakcie trwania całego turnieju dał sobie strzelić 1 bramkę strzelając przy tym 26. Imponujący rezultat. W lidze Europy znalazły się drużyny które w swoich grupach eliminacyjnych zajęli 2 miejsce, a więc Hutnik I Kraków, Akademia Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego, AP Czarni Kraków oraz Unia Oświęcim. Hutnicy mimo dzielnej walki musieli ustąpić miejsca pozostałym zespołom zajmując 4 miejsce w Lidze Europy, natomiast Puchar Ligi Europy przypadł na ręce kapitana AP Czarni Kraków. Drugi zespół Hutnika również zajął 4 miejsce, ale w Ekstraklasie Polskiej, gdzie prym wiódł zespół Football Project odnosząc 3 zwycięstwa. O zwycięstwie w Pucharze Polski decydował stosunek bramek w którym lepszy od AF Ochojno miał zespół Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej i to on wygrał te rozgrywki.

Najlepszym strzelcem okazał się Ksawery Lurka z Akademii Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego! Gratulacje!

Wielkie gratulacje i podziękowania dla Wszystkich Dzieci, które brały udział w zmaganiach w Hutnik CUP. Tak naprawdę to każde dziecko jest wygranym tego turnieju. Dużo Walki, Wiele Emocji i Multum bramek - tak zapamiętamy Hutnik Cup 2018.
Podziękowania dla Rodziców i Kibiców za głośny i kulturalny doping! Podziękowania szczególnie dla Rodziców Hutniczych Dzieci, dla Mam za pomoc przy Cateringu, oraz dla Tatusiów za pomoc w sprawach organizacyjno-porządkowych przed i po Turnieju. Podziękowania również dla Prezesa i dla Zarządu Hutnika Kraków bo bez Was ten Turniej nie Mógłby się odbyć!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY