Remis juniorów młodszych z Ludźmierzem

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Remis juniorów młodszych z Ludźmierzem
2016-05-19

Juniorzy młodsi wybrali się dziś do Ludźmierza, by rywalizować z tamtejszym Wiatrem w 6. kolejce spotkań rundy wiosennej swoich rozgrywek.

Cała pierwsza połowa pod dyktando nowotarżan. Ludźmierzanie ograniczali się tylko do wybijania piłek i szukania ewentualnej okazji do stworzenia akcji po takich zagraniach. Nasi zawodnicy próbowali atakować jedną ze stron boiska... tą lepszą.

Graliśmy na boisku bocznym w Ludźmierzu. Murawa była bardzo nierówna, stąd moi zawodnicy szczególnie starali się wyprowadzać akcję równiejszą stroną boiska. Przeważaliśmy, gospodarze ograniczali się głównie do defensywy - tłumaczy trener juniorów, Sebastian Świerzbiński.

Pierwszy gol dla naszych piłkarzy padł dosłownie w ostatniej minucie przed zejściem do szatni. W polu karnym faulowany był Głowa, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Derek. Po przerwie scenariusz spotkania był podobny do tego z pierwszej części gry. Szybko też nowotarżanie udowodnili swoją przewagę, zdobywając w 43. minucie bramkę na 2:0, po dośrodkowaniu Derka i ładnym uderzniu Dąbrowskiego.

Później w drugiej połowie mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku. Raziliśmy jednak nieskutecznością - jak na przykład po ładnej akcji Koszarka, kiedy to Dąbrowski nie zdołał skierować piłki do bramki z pięciu metrów. Niedługo potem mieliśmy kolejny rzut karny - również niewykorzystany. Niestety to się zemściło. Ludźmierzanie zaczęli śmielej atakować i tym razem to oni po skutecznym wykonaniu "jedenestki" zdobyli pierwszą bramkę.

Zawodnicy Podhala chcieli do końca spotkania utrzymać 1-bramkowe prowadzenie, ale niestety na pięć minut przed końcem meczu gospodarze strzelili gola na 2:2 po dośrodkowaniu i celnej główce. Do ostatniego gwizdka młodzi piłkarze z Nowego Targu walecznie próbowali jeszcze odzyskać prowadznie, ale na ich nieszczęście mecz ostatecznie zakończył się remisem.

W końcówce chcieliśmy jeszcze zdobyć bramkę dającą nam zwycięstwo w tym meczu, ale nie udało się. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo jestem pewny, że gdybyśmy strzelili na 3:0 - byłoby po meczu. Niemniej jednak chciałbym pochwalić moich zawodników, bo zostawili na boisku dużo zdrowia i wyglądali zdecydowanie lepiej pod względem gry od przeciwnika. Niestety tak już w piłce bywa, że nie zawsze wygrywa drużyna piłkarsko lepsza - zakończył Sebastian Świerzbiński.

Wiatr Ludźmierz - NKP Podhale Nowy Targ 2:2 (0:1)
Bramki dla Podhala: 
40' Derek (z rzutu karnego), 43' Dąbrowski

Skład Podhala: Kostrzewa - Kantor, Worwa, Pędzimąż, Łaczek - Abramek (65' Giełczyński), Młynarczyk (65' Nowakowski), Derek, Leśniak (45' Dąbrowski) - Głowa, Koszarek

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY