SMS: RELACJA Z OBOZU W GRYBOWIE

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ SMS: RELACJA Z OBOZU W GRYBOWIE
2020-02-09

Zapraszamy do krótkiej relacji z tegorocznego Obozu Piłkarskiego Grybów 2020.

 

53 zawodników wzięło udział w ciągu 5 dni w 20 jednostkach treningowych, rozegrali 2 gry wewnętrzne, korzystali z zajęć teoretycznych 2 razy dziennie oraz analiz jak również gier i zabaw integracyjnych.

 

 

Głównym celem wyjazdu wśród roczników występujących w piłce 11-osobowej było przygotowanie motoryczne oraz taktyczne do ligi. Trenerzy Sebastian Świerzbiński, Tomasz Ligudziński, Mariusz Strojczyk pierwsze jednostki treningowe poświęcili na budowanie siły i wytrzymałości, by w kolejnych zajęciach skupić się na działaniach taktycznych.

 

Tymi słowami Trener Tomasz Ligudziński podsumował obóz:

Dla naszych Zawodników był to na pewno okres intensywnego przygotowania do ligowych zmagań. Jednak wyjeżdżając z Nowego Targu, wiedzieliśmy w jakim celu udajemy się na zgrupowanie. Wracając do ligowej codzienności chcemy udowodnić, że jesteśmy w stanie osiągać dobre wyniki w każdym spotkaniu.. Mam nadzieję, że intensywna praca na obozie pozwoli osiągnąć ten cel. Pod względem taktyki czas na obozie wykorzystaliśmy na wprowadzenie nowych elementów taktycznych do działań grupowych i zespołowych.

 

 

Wyjazd na obóz należy rozpatrywać z punktu widzenia zarówno sportowego, jak i społecznego. Jeżeli chodzi o aspekt społeczny, to Szkoła Mistrzostwa Sportowego została powołana pół roku temu i uczęszczają do niej zawodnicy z 3 różnych roczników gdzie niejednokrotnie w zestawienie ligowej jedenastki będzie się odbywać na poziomie 2 junior młodszy a nawet 3 roczników myśląc o juniorze starszym. Chcemy  przez taki układ promować wybitne jednostki a obóz był idealnym czasem żeby chłopcy się poznali.

 

Trener Tomasz Ligudziński podkreślił, że mimo iż nie udało się rozegrać zaplanowanych sparingów z zespołami Sandecji Nowy Sącz to bardzo dobrze wypadła gra wewnętrzna. Sztab szkoleniowy zwracał uwagę na realizację zadań taktycznych, założonych przed spotkaniem. Zawodnicy świetnie odnajdowali się w realizacji założeń taktycznych a wynik 5:4 dla „pomarańczowych” doskonale oddaje zaciętość spotkania

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY