Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Remis w Brzesku

Okocimski Brzesko - NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (0:1).

0:1 D. Twaróg 25'

NKP Podhale: Dunaj – Szczepański, Bodziuch, Twaróg, Miranda (55' Rusnaczyk), Wójciak, Wójcik (85’ Rączkowski), Florek (70’ Narkowicz), Sobek (65’ Kozak), Giełczyński (55' Czubiak),  Ptak (80’ Urbaś)

Trenerzy: Sebastian Świerzbiński, Mariusz Strojczyk

Od pierwszej minuty meczu zawodnicy NKP przejęli inicjatywę stwarzając co chwilę groźne sytuacje pod bramką drużyny z Brzeska. W jednej z akcji obrońca gospodarzy zagrywa piłkę ręką w polu karnym i sędzia bez namysłu wskazuje na 11 metr od bramki. Do piłki podchodzi Sobek, uderza mocno, niestety zbyt mocno czym skutkuje posłanie futbolówki nad poprzeczkę bramki gospodarzy. Niezrażeni tą niewykorzystaną sytuacją młodzi zawodnicy Podhala jeszcze bardziej podkręcają tempo gry, co przynosi efekt bramkowy w 25 minucie meczu. Autorem gola jest Damian Twaróg, który wykorzystuje idealne dogranie piłki z rzutu rożnego. Do końca pierwszej połowy zawodnicy NKP kontrolują spotkanie i dążą do strzelenia kolejnych goli. W kilku sytuacjach Podhale jest bliskie powiększenia przewagi bramkowej lecz niestety brakuje szczęścia i precyzji.

Po przerwie obraz meczu ulega zmianie - gospodarze dochodzą pomału do głosu, groźnie stwarzając kontry. Po jednej z takich akcji w naszym polu karnym zostaje faulowany zawodnik gospodarzy i tym razem sędzia bez zawahania wskazuje na biały punkt położony 11 metrów od bramki. Tym razem rzut karny zostaje wykorzystany i mamy remis.

Do końca spotkania Podhale dąży z wszelkich sił do zmiany rezultatu niestety nie przynosi to efektu i mecz kończy się podziałem punktów. Z przebiegu spotkania można śmiało powiedzieć, że Podhale bardziej straciło dwa punkty niż zyskało jeden, kolejny materiał do analizy.

Po 8 kolejkach Podhale z 14 pkt. zajmuje 5 pozycję w tabeli z bilansem bramek 26 do 13, do prowadzącej Sandecji Nowy Sącz traci 6 pkt. W najbliższą niedzielę NKP Podhale rozegra kolejkę nr 9 podejmując u siebie Prądniczankę Kraków, planowane rozpoczęcie meczu o godzinie 10:00.