Rocznik 2009: Turniej AP 21 Kraków

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Rocznik 2009: Turniej AP 21 Kraków
2018-12-10

W miniony weekend rocznik 2009 wystąpił w Krakowie w turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską 21.

NKP Podhale wystawiło dwie drużyny (uczniowie z klasy sportowej oraz spoza klasy sportowej, jak i klubów partnerskich). W turnieju łącznie wzięły udział aż 24 drużyny z całej Polski oraz Ukrainy i Słowacji. Każda drużyna w ciągu dwóch dni rozegrała po 22 mecze, czyli w sumie około 4 godziny gry. To nie lada sztuka, ale nie dla naszych najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy trudy tego intensywnego dwudniowego turnieju znieśli znakomicie.

W pierwszym dniu rywalizowano w dwóch grupach po 12 zespołów, systemem każdy z każdym, mecze trwały po 14 minut. Po pierwszym dniu dokonano podziałów na Ligę Mistrzów oraz Ligę Europy. Do LM awansowały zespoły z miejsc 1-6 a do LE 7-12. NKP I awansowało do LM, natomiast NKP II zabrakło 1 punktu, aby również zagrać w LM. W drugim dniu nie było prowadzonej żadnej klasyfikacji, mecze również były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Po turnieju każda z drużyn otrzymała medal oraz pamiątkową statuetkę.

Komentarz Marcina Farona - trenera NKP Podhale 2009:

Świetnie zorganizowany turniej. Sporo gry, meczów i kolejne doświadczenia dla zawodników. W tym roku zgłosiłem dwie drużyny. Sporo kosztowało nas to organizacji podczas tych dwóch dni, dlatego bardzo dziękuję za pomoc pani Magdalenie Dunajczan-Dolata oraz innym rodzicom. Ważne było dla mnie, aby podczas tego turnieju każdy z chłopaków spędził jak największą ilość minut na boisku oraz pokazał się od strony indywidualnych umiejętności, na jakim etapie obecnie się znajduje. Dlatego w każdej drużynie była tylko jedna zmiana. W turnieju nie było żadnych klasyfikacji. Jedynie po pierwszym dniu - aby zrobić podział na Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Wiadomo - każdy chłopak wychodzi po to, aby wygrać mecz, my mieliśmy jednak do tego dołożyć indywidualizm oraz rozumienie gry, za każdym razem staraliśmy się grać od tyłu na dużym ryzyku i pod sporą presją, bo tylko tak można się czegoś nauczyć i wyciągać z tego wnioski. Każdy z zawodników zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Każdy turniej pokazuje, że grupa idzie małymi kroczkami cały czas do przodu.

KADRA NKP PODHALE 2009:

O.DZIEKAN, M.CISOŃ, S.TOPÓR, M.LIGĘZA, T.KURTA, B.HREŚKA, G.ROKICKI, K.CHACHLOWSKI, F.GALICA, M.BIELAK, B.KNUROWSKI, J.SŁABOŃ, S.CEBULA, D.POLIŃSKI, N.DOLATA, M.MROWCA. TRENER: MARCIN FARON

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY