AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. IV: JUNIOR MŁODSZY

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. IV: JUNIOR MŁODSZY
2018-12-05

Gdy emocje już opadły, czas na rzeczowe podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu grup młodzieżowych NKP Podhale od młodzika po juniora starszego. Zapraszamy do lektury!

Akademia Piłkarska Podhala istnieje już 2,5 roku. To był i jest okres wytężonej i systematycznej pracy z młodymi adeptami futbolu na Podhalu. To nie tylko wysiłki włożone przez każdego z trenerów (zarówno tych obecnych, jak i poprzednich) w przygotowanie treningów i meczów, ale również masa działań organizacyjnych, dzięki którym AP Podhala i NKP Podhale jest dziś znaną i poważaną marką w Małopolsce.

I nie są to słowa bez pokrycia, bowiem w efekcie zakończonej niedawno rundy jesiennej podhalańskich i małopolskich rozgrywek, NKP Podhale Nowy Targ może się pochwalić posiadaniem zespołów w każdej kategorii rozgrywkowej na szczeblu województwa. O jakich konkretnie kategoriach mowa?

Do tej pory ukazały się artykuły o 3 z nich:

- AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. I: MŁODZIK
- AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. II: TRAMPKARZ MŁODSZY
- AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. III: TRAMPKARZ STARSZY

Tym razem pochylimy się nad walecznymi i rzuconymi na głęboką wodę JUNIORAMI MŁODSZYMI:

JUNIOR MŁODSZY (rocznik 2003-2002 i młodsi)

Dla juniora młodszego był to pierwszy sezon, w którym NKP grało w rozgrywkach na szczeblu województwa. W Małopolskiej 2. Lidze Juniorów Młodszych Podhale zaliczyło falstart w meczu z Pcimianką (0:10), ale potem dokonało rzeczy fenomenalnej, a mianowicie serii 5 meczów z rzędu bez porażki, co jak na beniaminka było dla reszty stawki sporym zaskoczeniem.

Później byliśmy świadkami raz lepszych, raz gorszych spotkań i kryzysu pod koniec rundy. W efekcie, w ostatnim meczu jesieni, Podhale walczyło o utrzymanie się w rozgrywkach na kolejną rundę w bezpośrednim starciu z wyżej notowaną Unią Tarnów. Ewentualne zwycięstwo oznaczało zrównanie się punktami z Unią, z którą NKP przegrało w pierwszym meczu 2:6. Aby zapewnić sobie utrzymanie, Podhale musiało więc wygrać przynajmniej różnicą 5 bramek. Zwyciężyło zaś… aż 6:0! Niezwykła determinacja w drodze po wyznaczony cel dała zamierzony efekt.

Wykazaliśmy się niesamowitą wolą walki i olbrzymią skutecznością, przy jednoczesnej bardzo dojrzałej grze w obronie. To była recepta na utrzymanie się w tej lidze. Gratuluję chłopakom, bo zespół w ciągu ostatniego tygodnia rundy przeszedł niesamowitą metamorfozę. Oby to był dobry prognostyk na wiosnę - mówił na zakończenie rundy szczęśliwy szkoleniowiec juniorów NKP, Tomasz Ligudziński.

WIĘCEJ: Tabela - Podhale kończy rundę na 4. miejscu
- WIĘCEJ: Wyniki juniorów w Małopolskiej 2. Lidze Juniorów Młodszych
- WIĘCEJ: Strzelcy zespołu w rundzie jesiennej

Chciałem podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani przy projekcie liga małopolska juniorów młodszych dla Podhala. Zawodnicy bardzo szybko musieli zaadoptować się do warunków panujących na tym szczeblu rozgrywek. Po terminarzu można sądzić, że ze zmiennym szczęściem, ale chłopcy z meczu na mecz robili postęp. Pierwszy mecz przegraliśmy 0:10, a ostatni wygraliśmy 6:0, więc jak to się mówi: prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą a, nie jak zaczynają. Udało nam się zachować ligowy byt na wiosnę, która nie będzie łatwiejsza od tej rundy. Z tego powodu przygotowania zaczęliśmy wraz z ostatnim gwizdkiem, gdzie w czasie tego okresu pojedziemy na turniej oraz obóz i zagramy przynajmniej 14 meczów sparingowych. Spoglądam z dużą nadzieją w przyszłość, bo mamy naprawdę zdolną i ambitną grupę młodych ludzi. Na koniec chciałem życzyć wszystkim zdrowych spokojnych świat oraz szczęścia w nadchodzącym nowym roku – podsumował trener juniorów młodszych, Tomasz Ligudziński.

Przed sezonem czekało drużynę bardzo trudne zadanie ! można powiedzieć że drużyna powstała w ostatniej chwili, a z meczu na mecz MLJM robiła postęp i z tego jestem bardzo zadowolony. Na pewno wynik sportowy i cel który został wyznaczony przed rozpoczęciem rozgrywek został zrealizowany. Cieszy mnie, że poszczególni zawodnicy są zapraszani na treningi zarówno do juniorów starszych jak i pierwszej drużyny. Maja możliwość rywalizowania z dobrymi zespołami, klubami które grają w Małopolskich rozgrywkach i widać zdecydowany progres zarówno indywidualny jak i zespołowy – zakończył dyrektor AP Podhala, Tomasz Gorczyk.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY