W Nowym Targu najlepsze były zespoły z Rabki

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ W Nowym Targu najlepsze były zespoły z Rabki
2019-02-04

W Nowym Targu przez dwa dni w hali sportowej przy SP 6 odbywał się Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Miasta. Jego organizatorem była AP Podhale Nowy Targ.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Pierwsi o rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2008. Udział w turnieju wzięło sześć drużyn. Grano „każdym z każdym”. Ostatecznie po główne trofeum sięgnęli piłkarze z rabczańskiej Szkółki Piłkarskiej Didi Gol. Podopieczni Daniela Kościelniaka dokonali tego w wielkim stylu, kończąc turniej z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce wywalczyła druga drużyn z uzdrowiska AP Wierchy, a na trzecim miejsca podium stanęli zawodnicy z KS Niedzica. Czwarta pozycja dla KS Luboń Skomielna Białą, piąta dla AP Podhale, a szósta dla Zawratu Bukowina Tatrzańska.

Indywidualnie wyróżnienia trafiły do Michała Możdżenia z Didi Gol (najlepszy bramkarz), Eryka Głąba z KS Niedzica (najlepszy zawodnik) i Daniela Pochornia z Wierchów Rabka (król strzelców)  Trenerzy wskazali też po jednym, ich zdaniem najlepszym zawodniku ze swojej drużyny. W tej grupie znaleźli się: Jarosław Kobylarczyk (Zawrat), Mikołaj Lichosyt (AP Podhale), Marcel Nawara (Luboń), Maciej Pierwoła (KS Niedzica), Dawi Zimoń (AP Wierchy) oraz Szymon Stefanik (Didi Gol).

Turniej na wysokim poziomie. Wystąpiły w nim najlepsze zespoły w tym roczniku w regionie, które wyraził chęć i przyjęły nasze zaproszenie. Wyniki nie były najważniejsze. Liczyło się to by w tych dzieciach jeszcze mocniej rozpalić pasję do futbolu – podkreślił Marcin Faron z AP Podhale.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY