MLJS: Decydowały 2 punkty, Podhale kończy sezon na 5. miejscu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Decydowały 2 punkty, Podhale kończy sezon na 5. miejscu
2019-06-10

Juniorzy starsi w minioną sobotę zakończyli debiutancki sezon w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Po bardzo dobrej kampanii, ostatecznie zajęli 5. miejsce w tabeli, co jak na beniaminka, jest świetnym wynikiem.​

Małopolska Liga Juniorów Starszych | 08.06.2019

NKP Podhale Nowy Targ - Górnik Wieliczka 2:2 (2:1)
Bramki dla Podhala:
Molis, Giełczyński

Skład Podhala: Zamęta - Derek, Masłowski (60' Petryla), Kucharski, Śmiałek - Mańko, Łukaszczyk, Kozak (30' Giełczyński), Wnękowicz - Molis, Abramek

Relacja z meczu trenera - Sebastiana Świerzbińskiego:

W ostatnim meczu sezonu walczyliśmy o miejsce 4, a przy odrobinie szczęścia w innym spotkaniu - nawet o miejsce na podium w tabeli. Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Przy pierwszej akcji bramkowej piłkę wybijał Masłowski, strącił ją Abramek i w sytuacji sam na sam nie pomylił się Molis. W dalszej części meczu mieliśmy dwie dogodne sytuacje. Drużyna gości również stwarzała swoje okazje, ale dobrze spisywał się Zamęta. W 30. minucie kontuzji doznał Kozak i zastąpił go Giełczyński. Mieliśmy akurat rzut rożny. Łukaszczyk dośrodkował i właśnie Kamil Giełczyński w pierwszym kontakcie z piłką strzelił swojego gola. Gdy wydawało się, że wynik przed przerwą się nie zmieni, w końcówce pierwszej połowy Wieliczka strzeliła bramkę do szatni. Po przerwie goście śmielej atakowali, ale nie przynosiło to efektu. Końcówka meczu to akcja za akcję. Na 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem goście strzelili na 2:2. Tak też mecz się zakończył.

Dla nas po wszystkich meczach tej kolejki okazało się, że ta jedna bramka, stracona w końcówce, zepchnęła nas na 5. miejsce (Limanovia swój mecz przegrała z Dalinem 4:5, co przy naszej wygranej dawałoby nam 3. miejsce). Szkoda tego meczu, ale nie może on zmazać wysiłku cało-sezonowego, ponieważ jako beniaminek naprawdę mocno namieszaliśmy w tej lidze, wywalczając 5. lokatę. Ogólnie rzecz biorąc: ardzo dobra pierwsza runda w naszym wykonaniu i wiosna grana w kratkę. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, którzy ciężko pracowali na ten wynik. Była to spora grupa chłopaków. Na jesień graliśmy głównie rocznikiem 2000 i 2001, z kolei w rundzie wiosennej rocznikami młodszymi - 2002 i 2003, wprowadzając ich do gry w juniorach starszych w nowym sezonie - od sierpnia. Na szczegółową analizę przyjdzie jeszcze czas. Został nam okres roztrenowania przez 1,5 tygodnia, a następnie upragniony, aczkolwiek krótki - urlop.