MLJS: Okazałe wyjazdowe zwycięstwo

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Okazałe wyjazdowe zwycięstwo
2018-09-03

Po dwóch porażkach, przyszedł czas na wysokie wyjazdowe zwycięstwo z AP Profi Zielonka w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Nasi zawodnicy pokonali swojego rywala aż 6:0.

W pierwszej połowie Podhale przeważało, a szczególnie dało się zauważyć ładnie zbudowane akcje ofensywne, oraz wygrane pojedynki 1 vs 1 na skrzyłdach. Dzięki temu przed przerwą nowotarżanie 2-krotnie trafiali od siatki rywala. Najpierw Otręba po podaniu Molisa, a następnie Arek Topór po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wykonywanego przez Łukaszczyka.

Pełna koncentracja na początku drugiej odsłony pozwoliła "Szarotkom" dołożyć szybko dwie kolejne bramki, które zapewniły im sporą przewagę. Najpierw Molis popisał się skutecznym uderzeniem zza 16-tki, a chwilę później asystował do Otręby, który nie zmarnował dobrego podania. Wynik ustalili: Skóbel oraz - ponownie - Molis.

Cieszy okazałe zwycięstwo na wyjezdzie, szczególnie po ostatnich niepowodzeniach. Było ono zasłużone, bowiem przez większość czasu przeważaliśmy. Pomimo kilku błędów w budowaniu akcji, potrafiliśmy zagrać całą drużyną na zero z tyłu. Tego ostatnio brakowało. Teraz powoli myślimy już o sobotnim meczu z Bochnią. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie - godzina 10.00 na naszym stadionie! - powiedział po meczu trener juniorów, Sebastian Świerzbiński.