Kolejne turnieje Orlików

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Kolejne turnieje Orlików
2018-12-03

W miniony weekend rocznik 2008/2009 (Orlik) wziął udział w dwóch turniejach. W sobotę rywalizował na Promotor CUP w Zabrzu, a dzień później w rozgrywkach podhalańskich na nowotarskiej "Metalce".

W sobotę miał miejsce Turniej Ogólnopolski o Puchar Puchar Prezesa SWMS na Hali MOSiR Zabrze, organizowany przez Klub Promotor Zabrze dla rocznika 2009.

W turnieju wystąpiło pięć drużyn: Promotor Zabrze, MKS Mysłowice, Zagłębie Sosnowiec i Polonia Świdnica. Grano systemem każdy z każdym. Chłopacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wygrywając m. in. z Zagłębiem Sosnowiec oraz Promotorem Zabrze (Gospodarz). Przy odrobinie szczęścia w ostatnim meczu NKP mogło zająć 2. miejsce.

W tym dniu niestety nie mogłem być z moimi podopiecznymi. Dziękuję za opiekę podczas turnieju rodzicom oraz trenerowi Tomkowi Ligudzińskiemu - powiedział trener Marcin Faron.

Skład Podhala: M.Cisoń, T.Kurta, M.Ligęza, N.Dolata, M.Bielak, S.Cebula, J.Słaboń, B.Knurowski, G.Rokicki, F.Galica, S.Topór

Wyniki:

NKP - Promotor Zabrze - 3:0
NKP - Polonia Świdnica - 0:2 
NKP - Zagłębie Sosnowiec - 2:0
NKP - MKS Mysłowice - 0:2


W niedzielę rozegrano z kolei Turniej na Hali "Metalka" w Nowym Targu, będący Eliminacjami Halowego Turnieju PPPN im. Stanisława Korczyka dla kat. Orlik rocznik 2008/2009. NKP wygrało pierwsze 3 mecze, ale na koniec w decydującym spotkaniu, po świetnym widowisku, przegrało 2:3 z Ludźmierzem i w efekcie to Ludźmierz awansował do turnieju finałowego.

Wyniki:

NKP - Unia Naprawa - 3:0
NKP - Górale Nowy Targ - 2:1
NKP - Master Kids - 3:0
NKP - Wiatr Ludźmierz - 2:3 

Kadra Podhala: O.Dziekan, M.Bielak, S.Cebula, J.Słaboń, G.Rokicki, F.Galica, S.Topór, M.Kowalczyk, S.Topór, P.Sutor.

Świetne mecze chłopaków, jestem zadowolony z ich postawy oraz charakteru, który pokazali. Mimo iż jesteśmy rok młodsi, nie było tutaj widać różnicy. Bardzo dobrze chłopacy wywiązali się z zaleceń indywidualnych, które sobie nakreśliliśmy przed turniejem. W meczu decydującym z Ludźmierzem pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Każda akcja budowana była od tyłu na bardzo dużym ryzyku, ale takie ryzyko zawodnicy muszą podejmować, żeby się uczyć i zmieniać w przyszłości obraz polskiej piłki. Do tego w pełni pokazali swoje indywidualności i panowanie nad piłką. Ten weekend to efekt dobrej pracy i prognostyk do jeszcze cięższej. Za nami pracowity i emocjonujący weekend - podsumował oba turnieje trener Marcin Faron.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY