MLJS: Optymistyczny akcent na koniec rundy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Optymistyczny akcent na koniec rundy
2019-11-12

W ostatnim meczu rundy jesiennej Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych NKP Podhale pokonało Dunajec Nowy Sącz 7:4.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH | 10.11.2019

Dunajec Nowy Sącz - NKP Podhale Nowy Targ 4:7 (1:2)
Bramki dla Podhala:
Otręba x2, Wójcik, Burnat, Ustupski, Florek, samobój

Skład Podhala: Grabowski, Szczepański (67' Ustupski), Twaróg, Wójcik, Rusnaczyk (60' Mucha), Mańko, Czubiak, Ptak (72' Florek), Molis (85' Czech), Burnat, Otręba

Pomeczowa opinia trenera - Sebastiana Świerzbińskiego:

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach przy padającym deszczu. Grząskie, przesiąknięte boisko przeszkadzało obydwu drużynom. To my wyszliśmy na prowadzenie - po rzucie wolnym Ptaka, Otręba wpisał się na listę strzelców. Jeszcze przed zdobyciem bramki stworzyliśmy 3 bardzo dobre sytuacje, jednak graliśmy mało skutecznie. Goście zdobyli gola na 1:1, ale to my przed przerwą po rzucie rożnym Ptaka ponownie pokonaliśmy bramkarza gospodarzy. Autorem trafienia był Wójcik. Po przerwie w 2 minuty straciliśmy prowadzenie. Zaczęliśmy gonić wynik: najpierw indywidualna akcja Otręby i był remis. Potem Molis świetnie podał do Burnata i wygrywaliśmy już 4:3. Kolejnego gola na 3:5 strzelili sobie gospodarze. Po strzale Florka obrońca skierował piłkę do własnej bramki. Dunajec chwilę potem z rzutu wolnego strzelił czwartego gola. Ważne dla nas trafienie zaliczył na szczęście wtedy Wojtek Ustupski, wykańczając prostopadłe podanie Czubiaka. Warto przy tym pamiętać, że Wojtek to dopeiro rocznik 2004! Wynik meczu na 7:4 ustalił  Florek po podaniu Ustupskiego.

Podsumowując: był to mecz, który obfitował w wiele goli i sytuacji  Martwi zbyt duża łatwość traconych, ale siedem bramek strzelonych na wyjeździe cieszy. Rundę kończymy na 10. miejscu. Mając na uwadze, że połowę jesieni byliśmy na 16., ostatniej lokacie, można powiedzieć, że końcówka rundy zmazała, bądź co bądź, przeciętną jesień. Patrzymy jednak pozytywnie w przyszłość. Z meczu na mecz nasza gra wygląda bardzo dobrze.