MLJS&PLJS: Słodko-gorzki weekend

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS&PLJS: Słodko-gorzki weekend
2019-09-09

W miniony weekend juniorzy starsi rozegrali 2 spotkania: w Małopolskiej oraz Podhalańskiej Lidze JS. W pierwszym przegrali, w drugim - zwyciężyli.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH - 07.09.2019

Garbarnia Kraków - NKP Podhale 4:1 (1:1)
Bramka dla Podhala:
Otręba (36’)

Skład Podhala: Grabowski - Mańko, Wójcik, Twaróg, Rusnaczyk (82' Bachul), Czubiak (73' Kucharski), Ptak, Molis, Florek (67' Szwajnos), Otręba (77’ Czech), Burnat

Pomeczowy komentarz trenera - Sebastiana Świerzbińskiego:

Wyjazdowe spotkanie z trzecią drużyna ligi zaczęło się obiecująco. W pierwszej minucie sam na sam z boku boiska wyszedł Otręba – niestety strzelił silnie wprost w bramkarza, a dobitkę z 11 metra zablokowali obrońcy. Próbowaliśmy na początku meczu zaskoczyć gospodarzy i niewiele zabrakło do strzelenia bramki. Niestety w 12. minucie przy rzucie rożnym popełniliśmy błąd w kryciu i straciliśmy gola. Po stracie bramki jeszcze więcej determinacji wstąpiło w zawodników. W efekcie jedna z kontr zakończyła się trafieniem Otręby. Gospodarze zagrażali tylko stałymi fragmentami gry. Nasi zawodnicy pokazali nieustępliwość i góralski charakter w pierwszej połowie. W drugiej części gry Garbarnia zepchnęła nas do niskiej obrony, ale długo odpieraliśmy ataki. W 70. minucie strzał zza pola karnego nasz zawodnik starał się zablokować wślizgiem i dostał w rękę. W następstwie tej sytuacji karnego gospodarze zamienili na bramkę. W ostatnich 6 minutach straciliśmy dwie bramki, które trochę zamazują obraz całego spotkania. Po tym meczu z ciężkim przeciwnikiem można na pewno wyszukać sporo pozytywów. W każdym pojedynku musimy walczyć o zwycięstwa i zostawiać wiele zdrowia. Mamy bardzo dużo pracy. Za tydzień gramy u siebie w sobotę o 10.00 z silną Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

PODHALAŃSKA 1. LIGA JUNIORÓW STARSZYCH - 07.09.2019

NKP Podhale - Lubań Maniowy 5:0
Bramka dla Podhala: 
Wójciak x3, Luis Miranda, Pragnący

Skład Podhala: Łukuś - Miranda, Nowobilski, Luberda, Kacica - Kasperek, Talarek, Szal, Bodziuch, Ustupski - Wójciak

Grali też Kowalczyk, Wojas, Żurkowski, Pragnący, Plewa

Pomeczowy komentarz trenera - Tomasza Ligudzińskiego:

Dużą niewiadomą była dla nas ta liga, bo w większości grają tu chłopcy o 2 i 3 lata młodsi od przeciwników. Jak jednak widać - udało się zdominować siłę fizyczną gości naszymi umiejętnościami techniczno-taktycznymi.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY