MLJS: Trzy wartościowe sparingi z drużynami z całej Polski

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Trzy wartościowe sparingi z drużynami z całej Polski
2019-08-05

W minionym tygodniu juniorzy starsi rozegrali trzy wartościowe sparingi z drużynami z całej Polski.

Pierwszy mecz rozegrano 27 lipca (w sobotę). Wtedy to nasi młodzi piłkarze przegrali wysoko 1:6 w Waksmundzie z GKS Katowice.

Ten mecz pokazał nam, nad czym musimy mocno pracować, jakie mamy braki. Druga połowa zasygnalizowała jednak, że możemy rywalizować z silnymi drużynami jak równy z równym. Pomimo porażki 1:2 w tej części spotkania dochodziliśmy do kliku groźnych sytuacji strzeleckich. Honorową bramkę strzelił Jakub Urbaś - powiedział po meczu trener Sebastian Świerzbiński.

We wtorek 30 lipca na Stadionie Miejskim w Nowym Targu graliśmy z Juniorami MKS Piaseczno.

Mecz wyrównany, zakończony remisem 2:2. W tym spotkaniu można było zaobserwować więcej płynnych akcji. Założenia taktyczne były realizowane w większym zakresie. Bramki strzelili Wójcik Jakub i Pacyga Tomasz. Ten drugi niestety po strzelonej bramce nabawił się kontuzji kolana. Jest to uraz, który eliminuje go pewnie na kilka tygodni.

W piątek 2 sierpnia trzeci sparing Podhale grało z rywalami z ligi - Górnikiem Wieliczką. Mecz zakończył się remisem 1:1, bramkę strzelił Karol Czubiak.

Plany na kolejne dni?

We środę 7 sierpnia gramy sparing z Resovią Rzeszów, a 10 sierpnia ostatni mecz kontrolny z Górnikiem Zabrze. Po tych spotkaniach będziemy mieli już pełne rozeznanie kadry na mecze ligowe, które zaczynamy 15 sierpnia we czwartek, meczem u siebie z AP Profi Kraków o godzinie 10:00 - zapowiada trener Sebastian Świerzbiński.

Już teraz zapraszamy na spotkania Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych na Stadion Miejski w Nowym Targu! Pełny terminarz spotkań naszych juniorów można znaleźć na stronie mzpnkrakow.pl.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY