Nie do zatrzymania!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Nie do zatrzymania!
2016-04-09

Nie ma mocnych tej wiosny na piłkarzy NKP Podhala Nowy Targ w rozgrywkach 3 ligi małopolsko-świętokrzyskiej! Nowotarżanie odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo, tym razem ogrywając na swoim boisku 3:0 drużynę Czarnych Połaniec.

Wbrew temu co sugerować może wynik końcowy wcale nie był to „spacerek” dla nowotarżan. Przez zdecydowaną większość spotkania nowotarżanie mieli duże problemy z tym by zagrozić bramce Czarnych. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcowych 25 minutach.

- Czarni przyjechali ewidentnie po jeden punkt. Bronili się całą „jedenastką” na swojej połowie. Dopóki mieli siły, nieźle im to wychodziło. Kwestią czasu było jednak kiedy „padną”. Po przerwie już mieliśmy zdecydowanie więcej miejsca i swobody. Gol na 1:0 padł po stałym fragmencie gry, który ćwiczymy na treningach. Taras zagrał idealną piłkę. Nie pozostało mi nic jak tylko trafić do bramki. A potem już poszło.– przyznał autor pierwszego gola dla Podhala, Daniel Mikołajczyk.

Wydaje mi się, że suchy wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Aż tak źle nie zagraliśmy. Niestety moment dekoncentracji przy stałym fragmencie gry kosztował nas utratę pierwszego gola, po którym nasza gra kompletnie się posypała. Wdarł się chaos, którego konsekwencją były dwa kolejne gole dla Podhala – przyznał trener Czarnych, Tomasz Kiciński.

- Cieszy kolejne zwycięstwo. Łatwo nie było. Czarni okazali się wymagającym przeciwnikiem. W pierwszej połowie niewiele nam wychodziło. To nie było dobre 45 minut w naszym wykonaniu. Dążyliśmy jednak cały czas do zwycięstwa i drugiej połowie wreszcie dało to efekty. Ostatnie mecze kosztowały nas spory ubytek sił, stąd dzisiaj zdecydowaliśmy się na spore roszady w wyjściowym składzie. W podstawowej „11” wybiegło tylko trzech piłkarzy, którzy we wcześniejszych meczach zagrali pełne 270 minut. Plan się powiódł – ocenił trener Podhala, Marek Żołądź.

W składzie Podhala zabrakło w tym spotkaniu chorych Sebastiana Świerzbińskiego i Sebastiana Gąsiorka, kontuzjowanego Roberta Mroszczaka oraz Jakuba Luberdy, który po ukąszeniu przez osę ma dużą opuchliznę na twarzy.

Najważniejsze momenty

3 min – Komorek z prawej strony zagrywa przed pole karne to Jaworskiego, którego strzał w ostatnim momencie zablokował jeden z obrońców

33 min – pierwszy celny strzał na bramkę. Uderzenie Waksmundzkiego było jednak zbyt anemiczne by zaskoczyć Dydo.

34 min – Wolan wdarł się w pole karne Podhala, ale w ostatnim momencie został zatrzymany przez obrońców

37 min – Skiba próbował uderzenia z dystansu, ale piłka przeleciała obok słupka

44 min – Jaworski z 18 metrów trafia w poprzeczkę

45 min – Gadzina z 10 metrów z woleja uderzył nad bramką

47 min – Załucki zdecydował się na uderzenie z 30 metrów, ale na posterunku był Sotnicki

54 min – kolejna świetna interwencja Sotnickiego, tym razem po strzale z dystansu Mazurkiewicza.

66 min – Jaworski uderza z 10 metrów, broni Dydo

67 min – 1:0 – z rzutu rożnego zagrywa Jaworski, a Mikołajczyk mimo asysty jednego z rywali głową pakuję piłkę do bramki

78 min – kolejny strzał Jaworskiego i kolejna dobra interwencja Dydo

78 min – 2:0 - Mikołajczyk z prawej strony boiska zacentrował piłkę pole karne na dalszy słupek, a tam niepilnowany Gadzina popisuje się celną „główką”

79 min – 3:0 – indywidualna akcja Czubina zakończona precyzyjnym uderzeniem z 12 metrów w tzw. krótki róg bramki Czarnych

81 min – kapitalna parada Dydo, który broni strzał z najbliższej odległości Gadziny, któremu idealnie dograł z prawej strony Komorek.

83 min – Pająk będąc sam przed bramkarzem pudłuje z 9 metrów.

NKP Podhale Nowy Targ – Czarni Połaniec 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mikołajczyk 68, 2: Gadzina 78, 3:0 Czubin 79.
Podhale: Sotnicki – Basta, Mikołajczyk, Urbański, Bobak (64 Drobnak) – Komorek, Lizak (60 Jandura), Jaworski, Potoniec (72 Czubin) – Waksmundzki (60 Pająk), Gadzina.
Czarni: Dydo – Załucki, Witek, Zięba, Krępa – Cecot (83 Dyl), Obierak, Mazurkiewicz (74 Ryński), Skiba – Ryguła, Wolan.
Sędziował: Rafał Pąchalski z Krakowa.