Punkt odebrany w ostatnich minutach

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Punkt odebrany w ostatnich minutach
2017-06-07

W zaległym spotkaniu 16. kolejki A klasy NKP Podhale II przegrało na wyjeździe z Babią Górą Lipnicą Wielką 2:3.

Pierwszą dogodną sytuację w tym spotkaniu mieli piłkarze NKP - w 18. minucie Węgrzyn nie trafił w piłkę i Głowa wyszedł sam na sam z bramkarzem Lipnicy, ale ten okazał się lepszy. Chwilę potem w idealnej sytuaucji znalazł się piłkarz gospodarzy, ale jego uderzenie było niecelne. Ta niewykorzystana sytaucja szybko zemściła się na Babiej Górze i w 23. minucie Dawid Duda po pięknym podaniu od Pawlikowskiego popędził w stronę bramki naszych rywali i strzałem po długim słupku pokonał Kobronia. Później, aż do końca pierwszej połowy, więcej okazji na zdobycie bramki mieli lipniczanie, ale żadnej z nich nie udało im się zamienić na bramkę.

Po przerwie podreperowali oni skuteczność i na nieszczęście dla NKP - w 47. minucie doprowadzili do wyrównania, zaś w 60. wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że zwycięski rezultat gospodarze utrzymają do końcowego gwizdka, ale w 84. minucie Sulir po dobiciu strzału z rzutu wolnego doprowadził do stanu 2:2. Cenny punkt zdobyty na wyjeździe był na wyciągnięcie ręki, ale niestety - w 88. minucie spotkania Kucek znalazł się w sytuacji sam na sam, której nie zmarnował i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Babia Góra Lipnica Wielka – NKP Podhale II Nowy Targ 3:2 (0:1)