NKP przejmuje fotel lidera!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ NKP przejmuje fotel lidera!
2017-04-10

Po wygranej 2:0 nad LKS Lubaniem Tylmanowa gracze drugiej drużyny Podhala wskoczyli na 1. miejsce w tabeli A klasy!

Zdj. Michał Adamowski - SportowePodhale.pl

Mecz zaczął się świetnie dla nowotarżan, bo od bramki Kwiatka już w 12. minucie. Dziewięć minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik spotkania, ale zmarnował "jedenastkę". Gracze NKP nie dawali jednak za wygraną i już w 28. minucie, po świetnej indywidualnej akcji Czubina i skutecznym wykończeniu Kobylarczyka Podhale prowadziło 2:0. Do końca peirwszej odsłony Silczuk i Czubin próbowali jeszcze strzałów z dystansu, a tylmianowianie swoich szans przy stałych fragmentach gry, ale ostatecznie wynik przed przerwą nie zmienił się.

Druga połowa to przede wszystkim dwie niewykorzystane przez Kwiatka sytuacje sam na sam i próby "złapania kontaktu" z rywalem przez Tylmanową. Niestety dla widowiska - do końca meczu ani jedenj, ani drugiej drużynie nie udało się już strzelić żadnej bramki i ostatecznie to nowotarżanie zwyciężyli 2:0, zostając tym samym nowym liderem A klasy!

Nie był to dla nas łatwy mecz. Lubań był bardzo dobrze zorganizowany w obronie i grało się nam ciężko, ale spodziewaliśmy się dzisiaj trudnej potyczki. Stwarzaliśmy dużo sytuacji podbramkowych, ale brakowało wykończenia. W bramce gości świetnie dysponowany był też Gołdyn. Pierwsza połowa to dominacja z naszej strony i udokumentowaliśmy to dwoma bramkami. Goście największe zagrożenie stworzyli przy stałych fragmentach gry. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania i gdybyśmy byli bardziej skuteczni, wynik byłby wyższy. Najważniejsze jest jednak to, że do ligowej tabeli dopisujemy kolejne 3 punkty - powiedział po meczu trener Podhala, Marcin Faron.

NKP Podhale II Nowy Targ - LKS Lubań Tylmanowa 2:0 (2:0)
Bramki dla Podhala II: Kwiatek, Kobylarczyk

Skład Podhala II: Gorzelański – Hreśka, Silczuk, Anioł, Mastalski (46' Szaflarski), Kobylarczyk, Stawicki (84' Borowski), Kwiatek (70' Sulir), Bobek (64' Pawlikowski), Czubin, Daniel Duda.