Każdy dał z siebie sto procent

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Każdy dał z siebie sto procent
2017-04-02

Druga drużyna NKP Podhale zainaugurowała dziś rundę wiosenną rozgrywek A klasy. Przewaga nowotarżan nie podlegała absolutnie żadnej dyskusji i ostatecznie nasi piłkarze zwyciężyli Skałkę Rogoźnik aż 6:1.

Pierwsze dziesięć minut meczu to wysoki pressing ze strony naszych zawodników i szybkie trzy bramki, które - nie oszukując się - "ustawiły" mecz. Kolejne akcje nowotarżan były składne i szybkie, a szczególne zagrożenie stwarzały nasze skrzydła. W ataku brylował Kwiatek. Do końca pierwszej połowy nasi piłkarze zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki, ale nie ustrzegli się też błędu w defensywie, po którym stracili jednego gola.

Po przerwie nasz zespół kontynuował atak pozycyjny i co rusz stwarzał sobie dość dobre okazje do zdobycia kolejnych bramek. Niestety zawodziła skuteczność. Po kilkunastu minutach drugiej połowy, "Szarotki" spuściły z tonu, czego efektem było kilka groźnych akcji ze strony gości. Szczególnie aktywny w tym względzie był Krupa, strzelec pierwszej bramki dla zespołu z Rogoźnika. Gdy w 51. minucie Kwiatek już po raz 5-ty wpisał się na listę strzelców, wydawało się, że do końca meczu nowotarżanie dojdą do "dwucyfrówki", ale jak się później okazało, wynik 6:1 był wszystkim, o co pokusili się dzisiaj nasi zawodnicy (choć kilka razy gości ratował słupek, a innym razem nieskuteczność naszych graczy).

W dzisiejszym meczu byliśmy zdecydowanym faworytem i potwierdziliśmy to na boisku. Na pewno gdybyśmy wykorzystali wszystkie stworzone przez nas sytuacje, to wynik byłby wyższy. Można powiedzieć, że 6:1 to najniższy wymiar kary dla przeciwnika w dzisiejszym spotkaniu. Niemniej jednak nie wystrzegliśmy się dzisiaj też pewnych błędów, które musimy jak najszybciej wyeliminować, bo pod koniec rundy wiosennej czekają nas ciężkie mecze, prawdopodobnie decydujące o awansie. Dzisiaj jestem zadowolony z postawy chłopaków, bo każdy dał z siebie sto procent i za to im bardzo dziękuję - ocenił po meczu trener drugiej drużyny NKP Podhale, Marcin Faron.

NKP Podhale II Nowy Targ - Skałka Rogoźnik 6:1 (5:1)