Wcześniejsza inauguracja ligi

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wcześniejsza inauguracja ligi
2017-03-31

Już w najbliższą niedzielę rezerwy NKP Podhale wznowią rozgrywki A klasy. Pierwotnie liga miała ruszyć dopiero 8 kwietnia, ale na prośbę sztabu szkoleniowego Podhala, udało się przełożyć mecz z Rogoźnikiem z 25. kolejki na najbliższą niedzielę.

Okres przygotowawczy był rozpisany pod wcześniejszy start ligi (wcześniej PPPN datował go na 26 marca), stąd dużo korzystniej było dla nas rozpocząć mecze jak najwcześniej się da. Dodatkowo 15 czerwca - kiedy miał odbyć się mecz ze Skałką - jest Boże Ciało i woleliśmy zagrać w innym terminie, jeśliby tylko było to możliwe. Na szczęście się udało i mecz z Rogoźnikiem rozegramy już w tę sobotę - wyjaśnia nam trener drugiej drużyny, Marcin Faron.

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z trenerem Podhala II, Zarząd klubu postawił A-klasowym rezerwom jasny cel: zwycięstwo w lidze i awans do "okręgówki" (V liga). Dlatego też nasz zespół solidnie przepracował okres przygotowawczy i zapowiada walkę o trzy punkty w każdym ze spotkań.

Za nami dwa miesiące solidnej pracy podczas przygotowań do rundy wiosennej. Na pewno z optymizmem podchodzimy do startu ligi i meczu z Rogoźnikiem, w którym liczymy na zdobycie pełnej puli. W dalszej perspektywie jest awans do ligi okręgowej, ale na tę chwilę skupiamy się na najbliższym spotkaniu, nie wybiegamy myślami zbyt daleko wprzód. W drużynie jest też spora rywalizacja, co cieszy, a to za sprawą między innymi ścisłej współpracy z pierwszym zespołem, z którego w naszych szeregach w każdym meczu wystąpi ok. 5-6 zawodników  - tłumaczy trener rezerw.

Na jesień nowotarżanie wygrali na wyjeździe z Rogoźnikiem aż 8:3, a Skałka zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli A klasy. NKP Podhale II plasuje się z kolei na 5. lokacie ze stratą czterech punktów do lidera z Zaskala. Mecz z Rogoźnikiem, jaki zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o 16:00 na Stadionie Miejskim w Nowym Targu ma więc wyraźnego faworyta, jakim są gospodarze. Mamy nadzieję, że słowa trenera Farona potwierdzą się na boisku, a kibice zebrani na stadionie w Nowym Targu doświadczą wielu pozytywnych emocji i będą świadkami zwycięstwa naszych zawodników na inaugurację rundy wiosennej!

Otwarcie rundy jest zawsze bardzo ważne, stąd też będziemy potrzebowali wsparcia naszych kibiców. Staramy się podnosić rangę rozgrywek, a kibice z pewnością mogą w tym pomóc. Futbol na Podhalu nieustannie się rozwija, co widać m. in. po Akademii Piłkarskiej Podhala. Częścią tego rozwoju są również nasi fani, których serdecznie zapraszam na najbliższy mecz z Rogoźnikiem! - zachęca trener Marcin Faron.

Szczegóły najbliższego spotkania:

NKP Podhale Nowy Targ II

 

Skałka Rogoźnik/Stare Bystre

 

Miejsce: Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu
Termin: 2 kwietnia 2017 r. (niedziela), godz. 16:00

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY