Spotkanie z sentymentalnym akcentem

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Spotkanie z sentymentalnym akcentem
2017-04-07

A-klasowe rozgrywki ponownie zawitają do Nowego Targu. Tym razem drużyna rezerw podejmie u siebie Lubań Tylmanowa, którego trenerem jest obecnie były szkoleniowiec pierwszej drużyny NKP - Marek Żołądź.

- zdj. Krzysztof Garbacz, SportowePodhale.pl -

Dla Podhala będzie to już drugie spotkanie rundy wiosennej tego sezonu. Tydzień temu, w inaugurującym wiosnę spotkaniu, nowotarżali pokonali u siebie Skałkę Rogoźnik 6:1. Tym samym już od samego początku pewnie zmierzają do wyznaczonego im przez Zarząd celu na finalną część sezonu, czyli awansu do V ligi.

W niedzielę rozegramy kolejny mecz, a naszym przeciwnikiem będzie Lubań Tylmanowa. Do rywala podchodzimy z należytym szacunkiem. Wiemy, że w okresie zimowym drużynę tę przejął były trener Podhala - Marek Żołądź - i mimo że Lubań znajduje się aktualnie dopiero na 12. pozycji, to na wiosnę będzie to na pewno zupełnie inna drużyna. Dodatkowo do Lubania wrócili zawodnicy, którzy wcześniej byli na wypożyczeniu w innych klubach. Nie lekceważymy więc przeciwnika, ale naszym celem jest zwycięstwo i dopisanie sobie kolejnych trzech "oczek" do ligowej tabeli - przekonuje trener Podhala II, Marcin Faron.

A jak na zbliżające się spotkanie zapatruje się się trener Lubania i były szkoleniowiec III-ligowego Podhala - Marek Żołądź?

Sentyment do Nowego Targu zawsze pozostanie. Nie da się wymazać z pamięci tych trzech minionych lat, tego pięknego okresu i wszystkich tych dobrych momentów oraz ludzi, którzy pracowali i pracują w klubie i których darzę wielkim szacunkiem oraz sympatią. Teraz jesteśmy jednak w innym miejscu i do wykonania są inne zadania. Do Nowego Targu przyjeżdżam teraz z A-klasową drużyną Tylmanowej. Celem nowotarżan jest awans, a naszym utrzymanie, więc będziemy dążyli do tego, by wywieźć ze stolicy Podhala jakieś punkty - zdradza nam Marek Żołądź.

Czy nowotarżanie podołają rywalom z 12. miejsca w tabeli i sięgną po kolejne trzy punkty? A może to Tylamowej uda się wyszarpać jakąś zdobycz? Najlepiej będzie, jeśli przekonacie się Państwo sami! Już teraz zapraszamy wszystkich w niedzielę, 9 kwietnia na godzinę 16:00 na Stadion Miejski w Nowym Targu, gdzie w ramach rozgrywek A klasy, NKP Podhale II Nowy Targ podejmie LKS Lubań Tylmanową!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY