Koniec sezonu na piątym miejscu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Koniec sezonu na piątym miejscu
2017-06-17

W ostatnim meczu sezonu podhalańskiej A klasy, nowotarżanie przegrali na wyjeździe w Zaskalu 2:3, choć trzeba im oddać, że do końca walczyli o korzystny rezultat.

Początek spotkania i większość pierwszej połowy to dominacja ze strony gospodarzy, których strzały wędrowały jednak obok bramki albo dobrymi interwencjami wykazywał się broniący dziś w Podhalu Kostrzewa (junior młodszy). W końcu nieskuteczność zaskalan została skarcona, a uczynił to Kwiatek, który w 40. minucie wyprowadził NKP na prowadzenie. Wynikiem ustalonym przez gracza Podhala zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie gospodarze pozstanowili wziąć się do roboty i już po 54 minutach wygrywali 2:1. Od tamtej pory Skalni wcale nie zwolnili tempa. Wręcz przeciwnie - chcieli jak najszybciej zdobyć kolejne bramki i przesądzić o losach spotkania. Defensywa Podhala wytrzymała do 80. minuty, kiedy to Król z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Nowotarżanie nie złożyli jednak broni i w 89. minucie zdobyli kontaktową bramkę (konkretnie piłka odbiła się od zawodnika Zaskala). Potem próbowali walczyć jeszcze o cenny punkt, ale niestety brakło czasu i ostatecznie to Zaskale mogło się cieszyć z ostatniej wygranej w tym sezonie.

Przegrana z Zaskalem nie zmieniła sytuacji Podhala II w tabeli. Zakończyli oni sezon 2016/2017 na 5. miejscu w tabeli A klasy.

Skalni Zaskale - NKP Podhale II Nowy Targ 3:2 (0:1)