Okrzepnąć i nabrać doświadczenia

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Okrzepnąć i nabrać doświadczenia
2016-08-07

W pierwszym meczu rozgrywek 2016/2017 podhalańskiej A klasy drużyna rezerw naszego klubu przegrała z Jordanowem Jordanów. Co warte jednak odnotowania - pierwszym składzie w naszej drużynie na boisku pojawiło się aż siedmiu zawodników, którzy jeszcze rok temu grali w juniorach.

Mecz rozpoczął się od straty gola po stałym fragmencie gry, na który jednak nasza drużyna odpowiedziała błyskawicznie, bo już dwie minuty później bramką Kobylarczyka. 12 minut później ten sam zawodnik wyprowadził nas na prowadzenie. Wygrywaliśmy 2:1, ale niestety tuż przed przerwą straciliśmy bramkę na 2:2.

Przyjechaliśmy do Jordanowa w bardzo odmłodzonym składzie. W naszej drużynie zaszły bardzo duże zmiany personalne. W pierwszej jedenastce do gry wyszło 7 zawodników, którzy to opuścili w poprzednim sezonie grupę juniorów starszych. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz zwymagającym rywalem, który będzie się bił o najwyższe miejsca w tym sezonie. Po stracie pierwszego gola ze stałego fragmentu gry, dobrze zareagowaliśmy i najmłodszy na boisku 16-letni Wojtek Kobylarczyk dwukrotnie posłał piłkę do siatki rywali. Do 40 minuty byliśmy równorzędnym przeciwnikiem, choć w końcówce rywal zepchnął nas do defensywy strzelając bramkę do szatni - tłumaczą trenerzy rezerw, Krzysztof Leśniakiewicz i Robert Siemek.

Druga połowa nie wyglądała już niestety tak dobrze jak pierwsza. Ostatecznie przegraliśmy ją w stosunku 0:3, a cały mecz 2:5.

Po kilku indywidualnych błędach, jak i stratach przeciwnik strzelił nam trzy bramki i zasłużenie zwyciężył. W naszej ocenie brakło nam doświadczenia i ogrania. Brak cierpliwości i dyscypliny w grze to błędy z piłki juniorskiej, które trzeba będzie w przyszłości wyeliminować. Chłopcy muszą okrzepnąć i nabrać doświadczenia. Nie można tego zrobić w jednym meczu. Gra w A klasie to zupełnie inny poziom. Ale będziemy pracować dalej i jesteśmy optymistycznie nastawieni do kolejnych spotkań - zapowiadają trenerzy.

Jordan Jordanów – NKP Podhale II Nowy Targ 5:2 (2:2)

1:0 Sroka (Hodana) 16' /po rzucie wolnym/
1:1 Kobylarczyk 18' /asysta Wąsik/
1:2 Kobtlarczyk 30' /asysta Kwiatek/
2:2 Figura 41'
3:2 Figura (Kulak) 55'
4:2 Bury (Korbel) 60'
5:2 F. Tyrpa 87' z rzutu wolnego

Jordan: Rypel – Kołodziejczyk, Hodana, Wójtowicz, F. Tyrpa, Kulak (87' Dudek), Samek (75' Kalemba), Sroka, Bury (72' G. Tyrpa), Korbel, Figura (70' Kołodziej)

NKP Podhale II: Nowobilski – Kwiatek, M. Mastalski, Karpiel, Wąsik (35' Borowski), Duda, Stawicki, Kobylarczyk, Drożdż (62' Hajnos), Lasyk (46' Bobek), Pawlikowski (62' Miśkowiec)

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY