Wicelider pokonany! Wspaniała seria trwa!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wicelider pokonany! Wspaniała seria trwa!
2016-10-16

Po kolejnym bardzo dobrym meczu, drużyna rezerw naszego klubu pokonała Huragan Waksmund - wicelidera A klasy. Tym samym traci do niego już tylko punkt. Do końca rundy jesiennej pozostały już tylko dwie kolejki.

Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany. Pierwsza połowa na remis, w drugiej mocniej przycisnęli nowotarżanie. Ich ataki w końcu przyniosły rezultat: w 74. minucie Urbański głową skierował piłkę do siatki. W ostatniej minucie poprawił jeszcze Jandura i ostatecznie NKP zwyciężyło 2:0.

Pomeczowa opinia trenerów:

Końcówka rundy weszła w decydującą fazę.  Tym razem gościliśmy jednego z faworytów do awansu - drużynę Huraganu. Po bardzo dobrym meczu pucharowym i wyeliminowaniu Jarmuty Szczawnica, nasze morale były bardzo wysokie. Podeszliśmy z szacunkiem dla umiejętności naszych dzisiejszych rywali, ale też bez żadnej bojaźni. Dużo wiedzieliśmy o rywalu, tym bardziej, że wielu ich zawodników grało wcześniej w naszych barwach. Dziś chcieli się oni pokazać w Nowym Targu z jak najlepszej strony. Dlatego też opracowanie taktyki nie sprawiło nam wielu problemów.

Pierwsza połowa wyrównana z lekkim wskazaniem na nas. Obydwie drużyny starały się przejąć kontrolę nad meczem. Nie panikowały, starały się wyjść spod pressingu. W pierwszych 45 minutach stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, ale nic nie udało się strzelić. W przerwie byliśmy bardzo skoncentrowani. Wierzyliśmy, że uda się nam zdobyć trzy punkty.

W drugiej części gry nasze akcje stawały się coraz groźniejsze, jednak byliśmy nieskuteczni. Na szczęście jeśli nic nie może wpaść „z gry”, można spróbować ze stałych fragmentów. W końcu po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Jandury, Urbański głową skierował piłkę do siatki. Do końca graliśmy konsekwentnie i bardzo skoncentrowani. Próbowaliśmy kontrataków. W 90 minucie, po błędzie bramkarza, Mirek Jandura pięknym lobem skierował piłkę do siatki, ustalając wynik meczu.

Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Musimy tę formę utrzymać do końca rundy, a zostały już tylko dwa spotkania. Teraz naszym najważniejszym zadaniem będzie wyzwolenie motywacji w zawodnikach, bo jedziemy do ostatniej drużyny w tabeli. Piłka nożna już nieraz pokazała, że takie mecze mogą okazać się najtrudniejsze.

Trenerzy: R. Siemek, K. Leśniakiewicz

NKP Podhale II Nowy Targ – Huragan Waksmund  2:0 (0:0)

1:0 – Urbański (Jandura) – 74’
2:0 – Jandura – 90’

Skład NKP: Różalski - Karpiel, Urbański, Augustyn, Anioł, Pawlikowski, Jandura, Kobylarczyk, Duda  (64’Bobek), Kwiatek ( 73’ Buć), Czubin (78’ Lasyk)