Początek rundy wiosennej... w listopadzie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Początek rundy wiosennej... w listopadzie
2016-11-08

Z powodu sprzyjającej pogody, piłkarze drugiej drużyny Podhala rozpoczęli już rundę rewanżową rozgrywek A klasy. W pierwszym meczu rundy "wiosennej" pokonali Jordan Jordanów.

NKP Podhale II Nowy Targ – Jordan Jordanów  4 :1 (3:1)

0:1 - G. Tyrpa (Kalemba) – 10’
1:1 - Gadzina (Anioł) - 12’
2:1 - Kantor - 25’
3:1 - Bobak (Gadzina) – 30’ po rzucie wolnym
4:1 - Kwiatek (Jandura) – 65’

Skład Podhala: Al-Ani – Bobak, Mikołajczyk, Karpiel, Anioł, Kantor, Stawicki (46’ Lasyk), Kwiatek, Bobek (46’ Zubek; 85’ Pawlikowski), Jandura, Gadzina (46’ Buć).

Trenerzy: R. Siemek, K. Leśniakiewicz

Pomeczowa opinia trenerów:  Rozpoczęliśmy już rundę rewanżową  ze względu na względnie dobre warunki atmosferyczne. Pierwotnie mecz miał być rozegrany w niedzielę, ale ze względu na prośbę zawodników Jordana zagraliśmy w sobotę. To był chyba pierwszy mecz w historii A Klasy przy sztucznym oświetleniu. Nam to w zupełności nie przeszkadzało,  gdyż od dłuższego czasu trenujemy w takich warunkach. Byliśmy bardzo zmobilizowani do tego meczu, ponieważ na początku sezonu ponieśliśmy w Jordanowie dość wysoką porażkę.

Rewanż udał nam się w stu procentach, choć początek tego nie zapowiadał. Już w 10. minucie zawodnik gości oddał strzał życia, i choć Al-Ani był dobrze ustawiony, piłka wpadła w okienko naszej bramki.

Szybko jednak odpowiedzieliśmy po świetnym przyjęciu w polu karnym i uderzeniu Rafała Gadziny. Kolejne minuty to spora przewaga z naszej strony. Zawodnicy Jordana ograniczali się do nielicznych kontr. Na prowadzenie nasz zespół wyszedł po ładnym uderzeniu młodziutkiego Kamila Kantora i prowadzenia nie oddaliśmy do końca meczu. Do szatni schodziliśmy z wynikiem 3:1,  a po przerwie mieliśmy jeszcze kilka świetnych sytuacji. Gdyby nasi zawodnicy mieli lepiej ustawione celowniki,  moglibyśmy zakończyć zawody z dużo wyższym wynikiem.

Za tydzień czeka nas ostatni na jesień mecz z Tylmanową i planujemy dać szansę innym zawodnikom niż do tej pory. Dlatego też na pewno nastąpią jakieś rotacje. Chcielibyśmy ten mecz wygrać i kontynuować naszą wspaniałą passę 14 meczy z rzędu  bez porażki.