Grad bramek po przerwie i pewna wygrana

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Grad bramek po przerwie i pewna wygrana
2016-09-05

Po ostatnim remisie i przegranej, w końcu nadszedł czas na zwycięstwo dla drugiej drużyny Podhala. Dzięki wygranej z Krempachami nasz zespół awansował w tabeli A klasy aż na 7. miejsce.

NKP Podhale II Nowy Targ - Spisz Krempachy 5:0 (0:0)

1:0 - Drożdż (Pawilkowski) - 48'
2:0 - Kwiatek (Zubek) - 54'
3:0 - Kwiatek (z rzutu karnego) - 65'
4:0 - Krzystyniak (Zubek) - 67'
5:0 - Duda - 86'

Skład Podhala: Kostrzewa - Drożdż, Karpiel, Mastalski (46’Kantor), Wójciak (60’Łojas), Krzystyniak (70’ Miśkowiec), Bobek, Pawlikowski, Duda, Zubek, Kwiatek

Pomeczowa relacja trenera Roberta Siemka:

To było zasłużone zwycięstwo.  Nasi zawodnicy  rozpoczęli  zawody  rozprężeni ze względu na spóźnienie przyjezdnych (ok. 25 minut). Wydawało się nawet, że do meczu nie dojdzie, dlatego wkradł się pewien element rozluźnienia. Pomimo tego od początku dominowaliśmy na boisku, a od ok. 30 minuty przeciwnik ograniczał się tylko do wykopów piłki z własnej połowy boiska. Stworzyliśmy sobie kilka 100-procentowych sytuacji, których jednak nie mogliśmy skutecznie wykończyć albo piłka trafiała w poprzeczkę lub słupek. W szatni po pierwszej części gry zwróciliśmy zawodnikom uwagę na szybsze operowanie piłką, co miało przynieść lepsze efekty.

Tak też się stało. Druga połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Szybsza gra, w szczególności na dwa kontakty, przyniosła efekt, gdzie należy zaznaczyć, że goście nie zawiesili nam wysoko poprzeczki. Zdobyliśmy aż pięć bramek, z czego ozdobą meczu były gole Kwiatka w okienko i Dawida Dudy po indywidualnej akcji. Cieszymy się z trzech punktów, ale także z tego, iż pierwsze czyste konto zachował nasz 16-letni bramkarz Sajmon Kostrzewa. Teraz czeka nas mecz pucharowy w środę w Pyzówce i ciężki wyjazd ligowy do Czarnej Góry. Mamy powody do optymizmu. Nie wybiegamy jednak daleko w przyszłość. Trenujemy i walczymy dalej.

Takich wyników, jak i dalszej woli walki życzymy zespołowi trenerów Roberta Siemka i Krzysztofa Leśniakiewicza oraz czekamy na dalsze dobre wieści z A-klasowych boisk!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY