Pokonali faworyta!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pokonali faworyta!
2016-10-02

Dziś o godzinie 11:00 piłkarze drugiej drużyny rozgrywali kolejne spotkanie w ramach rozgrywek A klasy. Tym razem do Nowego Targu przyjechała drużyna Wierchów Rabka, aspirująca w tym sezonie o tytuł mistrzowski.

Mecz zakończył się zwycięstwem nowotarżan, którzy tym samym sprawili sobie miłą niespodziankę, ogrywając u siebie zespół ze szczytu tabeli.

NKP Podhale II Nowy Targ – Wierchy Rabka 4:0 (2:0)

1:0 Kobylarczyk (Potoniec) -  9’
2:0 Potoniec (Kwiatek) - 16’
3:0 Duda - 60’
4:0 Duda (Karpiel) - 75’

NKP Podhale II: Różalski – Anioł, Potoniec (78’ Lasyk), Karpiel, Pawlikowski, Urbański, Kwiatek (65’ Stawicki), Kobylarczyk (76’ Zubek), Duda, Wąsik (76’ Kantor), Bobak.

Trenerzy: R. Siemek, K. Leśniakiewicz

Opinia trenerówDziś przyjechała do nas drużyna mierząca w mistrzostwo. Wiedzieliśmy na co stać Rabczan i odpowiednio się do tego przygotowaliśmy. Od początku mecz odbywał się pod nasze dyktando. Cały czas byliśmy w posiadaniu piłki i stwarzaliśmy groźne sytuacje. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem, choć powinniśmy trafiać częściej.

Na początku drugiej połowy Wierchy rzuciły się do odrabiania strat, ale niewiele mogli zdziałać. My za to strzeliliśmy trzecią bramkę, co gościom odebrało wszelką nadzieję na dobry wynik. Graliśmy bardzo konsekwentnie i mądrze. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4:0, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Kontrolowaliśmy całe spotkanie i nie było momentu, w którym poczulibyśmy się zagrożeni, a przecież nie byliśmy w tym spotkaniu faworytem.

Wszystkie formacje spisały się bardzo dobrze.  Nie będziemy jednak chodzić z głową w chmurach. Za tydzień musimy wyjść na kolejny mecz z takim samym nastawieniem: na walkę o trzy punkty.