Niespodzianka w Nowym Targu: V-ligowiec wyeliminowany!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Niespodzianka w Nowym Targu: V-ligowiec wyeliminowany!
2016-10-12

Dziś o godzinie 19:00 na Miejskim Stadionie w Nowym Targu rozpoczął się mecz 4. rundy Pucharu Polski na szczeblu Podhala. Druga drużyna naszego klubu podejmowała w nim V-ligową Jarmutę Szczawnica...

Ku ogólnemu zaskoczeniu i radości nowotarżan oraz sympatyków naszej drużyny, to właśnie Podhale zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski Podhala, bowiem w dzisiejszym meczu na pięć minut przed końcem spotkania zapewniło sobie zwycięstwo nad Jarmutą, występującą w lidze okręgowej! Wielkie gratulacje dla naszych zawodników i brawa za walkę do końca!

Pomeczowa opinia trenerów:  Przyjechała dziś do nas drużyna z V ligi, będąca w czubie tabeli swoich rozgrywek. Nie byliśmy faworytami tego meczu. Wiedzieliśmy,  że nie możemy się otworzyć i grać ofensywnie. Nasz plan przewidywał ostrożną i konsekwentną grę w tyłach z możliwością kontrataków. Przez pierwsze 15 minut Jarmuta zepchnęła nas do defensywy, ale później było już lepiej. Wychodziliśmy z pressingu przeciwnika i staraliśmy się utrzymać przy piłce. Mieliśmy także jedną doskonałą sytuację bramkową, której jednak nie wykorzystał Hajnos. Do przerwy 0:0. Widać było, że drużyny czują przed sobą respekt.

Druga połowa to dużo walki, krycia i biegania. Nie było wiele sytuacji podbramkowych, ale dwukrotnie mogliśmy wyjść na prowadzenie po akcji Kwiatka. Tak się jednak nie stało. Jarmuta także stworzyła sobie świetną sytuację, ale na nasze szczęście akcję sam na sam wybronił Różalski.  Kiedy wszyscy szykowali się do rzutów karnych, po  długim podaniu Krzystyniaka, Augustyn uderzając z lewej nogi w długi róg pokonał bramkarza gości! Prowadzenie to dowieźliśmy już do końca.

Mecz był bardzo wyrównany i  rzuty karne pewnie byłyby sprawiedliwe. Puchary rządzą się jednak swoimi prawami i nie zawsze wygrywa  faworyt. Udało się nam wykorzystać swoją szansę w końcówce. Nasza drużyna zagrała bardzo dobrze. Nie mieliśmy słabych punktów. Wszyscy byli bardzo zdeterminowani, z wielką wolą walki. Chcemy naszym chłopakom za to podziękować!  Jakby nie było – jest to niespodzianka wyeliminować drużynę grającą w  wyższej lidze.

Nie możemy jednak się tym zadowalać! Teraz czekają nas ciężkie mecze ligowe i wciąż chcemy podtrzymać naszą passę. To już dziewiąty mecz z rzędu bez porażki i czwarty na zero z „tyłu”! Czekamy na Waksmund!

NKP Podhale II Nowy Targ – Jarmuta Szczawnica 1:0 (0:0)

Skład NKP: Różalski – Karpiel, Stawicki, Augustyn, Anioł, Pawlikowski, Krzystyniak, Lasyk (60’Bobek), Zubek (46’ Kantor), Duda (90’ Borowski), A. Hajnos (46’ Kwiatek)

1:0 – Augustyn (Krzystyniak) - 85’

Trenerzy: R. Siemek, K. Leśniakiewicz

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY