Nie było niespodzianki. Podhale coraz wyżej w tabeli

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Nie było niespodzianki. Podhale coraz wyżej w tabeli
2016-10-23

Nie było niespodzianki w meczu 12. kolejki podhalańskiej A klasy. Nowotarżanie pokonali na wyjeździe Skałkę Rogoźnik i awansowali na 3. miejsce w tabeli.

Podhale nie miało problemów z pokonaniem Rogoźnika na ich własnym terenie. Dzięki porażce Lipnicy Wielkiej wskoczyli na 3. miejsce w tabeli. Drugi i szósty zespół A klasy dzielą jednak tylko dwa punkty, więc przed zakończeniem rundy jesiennej wszystko może się jeszcze zmienić. Ostatni mecz na jesień rezerwy Podhala rozegrają z aktualnym liderem - drużyną Zaskala. Mecz odbędzie się na stadionie w Nowym Targu w niedzielę 30 października o godzinie 11:00.

Skałka Rogoźnik – NKP Podhale II Nowy Targ 3:8 (1:6)

3:8 - Kwiatek 88’ -karny

NKP Podhale II: Al-Ani – Stawicki, Augustyn (46’ Zubek), Karpiel, Wąsik, Lasyk, Krzystyniak (46’ Pawlikowski), Bobek, Buć (60’ Kwiatek), Borowski, Kantor (46’ Hajnos).

Trenerzy: R. Siemek, K. Leśniakiewicz

Pomeczowa opinia trenerów:  Mecz rozstrzygnęliśmy praktycznie w pół godziny. Już wtedy prowadziliśmy 5:0. Graliśmy dobrze, szybko i kombinacyjnie, stąd tyle bramek. Przeciwnik praktycznie nam nie zagrażał. W przerwie postanowiliśmy zdjąć najstarszych zawodników, ażeby zobaczyć jak poradzi sobie młodzież bez  chłopaków kreujących grę. Zmieniliśmy także pozycje niektórych graczy, ażeby zobaczyć ich przydatność  w danej strefie boiska. Nie ma co ukrywać, że drugie 45 minut było zdecydowanie słabsze. W naszej grze panował chaos, mieliśmy dużo strat i wiele niedokładnych podań. Dopuszczaliśmy zawodników Skałki pod nasze pole karne, co kończyło się strzałami miejscowych. Mimo że Al-Ani bronił dobrze, straciliśmy dwa gole. My także strzeliliśmy dwie bramki - obie z rzutów karnych - i ostatecznie mecz wygraliśmy wysoko.

Mimo iż zwycięzców się nie sądzi, mamy dużo materiału do przemyślenia. Widać, że młodzieży brakuje lidera, który mógłby wziąć grę na siebie, przytrzymać piłkę i dokładnie ją rozegrać. Pokazała to dobitnie druga połowa.  Ale kiedy młodzi zawodnicy mają się uczyć i ogrywać, jak nie w takich meczach, gdzie wysoko się prowadzi? Stąd takie zmiany i zamysł, by dać pograć wszystkim, którzy byli na ławce. Teraz w zespole panuje pełna mobilizacja, bo za tydzień przyjeżdża do nas lider z Zaskala. Na pewno nie będzie im u nas łatwo, możemy to obiecać!