A-klasowe przełamanie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ A-klasowe przełamanie
2016-08-14

W wyjazdowym spotkaniu z Lubaniem Tylmanowa piłkarze drugiej drużyny Podhala zwyciężyli dziś 4:1.

Pomeczowa relacja trenera drugiej drużyny, Roberta Siemka:

Do spotkania podchodziliśmy z dużą dozą ostrożności. Wiedzieliśmy że gramy na trudnym terenie.  Zakładaliśmy grę z kontry z trudnym przeciwnikiem, jednakże wydarzenia boiskowe sprawiły, że od razu przejęliśmy inicjatywę. Ponieważ przeciwnik  nie grał ofensywnie staraliśmy się utrzymywać przy piłce i stwarzać swoje sytuacje. Całą pierwszą połowę posiadaliśmy przewagę optyczną, choć nic z tego nie wynikało. Niestety w 30. minucie nasi obrońcy zostawili za dużo miejsca Kołodziejowi,  który z 30 metrów uderzył celnie po długim słupku.  Inna sprawa, że nasz bramkarz mógł zachować się dużo lepiej.

Chłopcy na utratę bramki zareagowali bardzo dobrze, spychając zawodników Lubania do obrony, gdzie w 44. minucie Kobylarczyk po podaniu Bobka umieścił piłkę w bramce. Druga połowa to już nasza dominacja. Strzeliliśmy trzy bramki po bardzo ładnych akcjach i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Nie chcemy nikogo wyróżniać. Cała drużyna zagrała bardzo dobre zawody. Cieszy fakt, że po porażce z Jordanem chłopcy podnieśli rękawicę. Nie zakładamy żadnych celów na ten sezon. Chcemy prezentować się w każdym meczu jak najlepiej, a przede wszystkim uczyć się i walczyć. Te trzy punkty są bardzo ważne. Pozwolą naszym młodym zawodnikom uwierzyć, że możemy powalczyć z każdą drużyną w tej lidze.

Lubań Tylmanowa – NKP Podhale II Nowy Targ 1:4 (1:1)

1:0 Kołodziej 30’
1:1 Kobylarczyk  44’ /asysta Bobek/
1:2 Kwiatek  55’ /asysta Duda/
1:3 Duda 65’ z wolnego
1:4 Stawicki 78’

Lubań: Podgórski – P. Noworolnik (70 Adamczuk), W. Noworolnik, Pierzachała, Bodziarczyk, M. Kwit, Stapkiewicz, Kołodziej, Jasiurkowski (50 T. Udziela), Paluch, Zbozień.
NKP Podhale II: Nowobilski – Karpiel, Augustyn, Stawicki, Bobek (65’ Lasyk), Łojas(  46’ Szczerba), Duda, Pawlikowski, Kobylarczyk (46’ Zubek) , Borowski, Kwiatek