Pożegnanie sezonu w A klasie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pożegnanie sezonu w A klasie
2016-06-12

Druga drużyna Podhala meczem z Łopuszną zakończyła tegoroczne rozgrywki A klasy. Zapraszamy na relację z tego spotkania.

Mecz rozpoczął się doskonale dla naszych piłkarzy, którzy byli wyraźnie lepsi od swoich przeciwników, stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. W końcu w 23. minucie potwiedzili to pierwszą bramką, a 13 minut później drugą. Niestety dekoncentracja jaka nastąpiła po tych trafieniach oraz błędy obrońców kosztowały nowotarżan stratę dwóch bramek, przez co na przerwie schodzili z wynikiem remisowym.

W 55. minucie po zamieszaniu w polu karnym, ręką w obrębie "szesnastki" zagrywał zawodnik gospodarzy, za co sędzia słusznie podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Stawicki, ale niestety przestrzelił. Tym razem zastosowanie znalazło niestety znane powiedzenie "niewykorzystane sytuacje się mszczą", bowiem chwilę później dobra akcja skrzydłowego Łopusznej zakończyła się celnym dograniem do partnera i trzecią bramkę dla gospodarzy.

Od tego momentu nasi zawodnicy próbowali gonić wynik, ale gra się nie kleiła, a nadarzające się sytuacje nie były przez gości wykorzystywane. Odkrycie się Podhala wykorzystała z kolei Przełęcz, dokładając kolejne dwa trafienie, dające im ostatecznie zwycięstwo 5:2. Była to ostatnia kolejka A klasy w tym sezonie. Naszym piłłkarzom nie udało się niestety wywalczyć awansu do V ligi.

Przełęcz Łopuszna - NKP Podhale II Nowy Targ 5:2 (2:2)
Bramki dla Podhala: Kwiatek, Duda

Skład Podhala: Hybel - Mastalski, Stawicki, Borowski, Zagata (60' Lasyk), Leśniakiewcz, Karpiel, Kwiatek, Duda, Miśkowiec, Grzybek