Zwycięski remis

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zwycięski remis
2016-04-24

W wyjazdowym spotkaniu A klasy z Orawą Jabłonka piłkarze drugiej drużyny NKP zremisowali 1:1.

Nowotarżanie pojechali do Jabłonki w bardzo okrojonym składzie, bez ławki rezerwowych. Dzięki prawie całkowitej eliminacji błędów w defensywie oraz najgroźniejszych strzelców przeciwinika i nieprawdopodobnej dyspozycji Antolaka w bramce udało im się jednak wywieźć z Orawy cenny punkt.

Dzisiejszy remis można traktować jako wygraną. Ojcem sukcesu był nasz bramkarz - Grzesiek Antolak, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. To, co dziś robił między słupkami przechodziło wszelkie pojęcie! - mówił po meczu trener gości, Krzysztof Leśniakiewicz.

Generalnie skupiliśmy się na defensywie. Postawiliśmy tzw. autobus we własnym polu karnym i nie dopuszczaliśmy przeciwnika do własnej bramki. Mimo, że Orawa była od nas lepsza w ofensywie w dzisiejszym spotkaniu, udało nam się je zremisować.

Pierwsza bramka meczu, dająca prowadzenie gospodarzom, padła w 35. minucie. Jedyną odpowiedzią Podhala i jak się później okazało - ostatnim trafieniem meczu - był zaś gol Adama Hajnosa z rzutu wolnego, który w doliczonym czasie pierwszej połowy dośrodkowaniem z 30. metrów umieścił piłkę w okienku bramki Jabłonki.

Orawa Jabłonka - NKP Podhale II Nowy Targ 1:1 (1:1)