Mecz rozstrzygnięty w końcowych pięciu minutach

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Mecz rozstrzygnięty w końcowych pięciu minutach
2016-05-22

Piłkarze drugiej drużyny Podhala nie zdołali niestety pokonać dziś na wyjeździe zawodników Ludźmierza. Gospodarze wszystkie bramki strzelili w ostatnich pięciu minutach spotkania.

W pierwszej połowie drużyna Podhala stworzyła sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Ich ataki okazywały się jednak bardzo nieskuteczne.

Zmarnowaliśmy w pierwszej części gry trzy setki - mówił po meczu trener nowotarżan, Krzysztof Leśniakiewicz - raz jeden z naszych pomocników w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza, drugi raz trzech naszych zawodników minęło się z piłką na 5. metrze po dobrej wrzutce z rzutu wolnego, zaś trzeci raz Stawicki główkował z trzeciego metra, ale na nieszczęście trafił prosto w stojącego na linii bramkarza.

Trener A-klasowego zespołu narzekał też na zbyt szczupły skład. Powody do narzekań miał, bowiem nie mógł skorzystać ani z juniorów (dzień wcześniej grali mecz w swojej lidze), ani z zawodników pierwszej drużyny (borykającej się ostatnio z brakami w składzie spowodowanymi kontuzjami i kartkami). O krótkiej ławce może świadczyć chociażby fakt dokonania tylko jednej zmiany w ciągu całego spotkania.

Niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy zemściły się w końcówce. W 85. minucie gapiostwo jednego z obrońców wykorzystał zawodnik drużyny przeciwnej, który odebrał piłkę i z zerowego konta zaskoczył źle ustawionego Antolaka. Pięć minut później gospodarze dołożyli drugą bramkę, wykorzystując jedną z kontr.

Na boisku zrobiło się dużo miejsca, bo po stracie bramki otworzyliśmy się, by gonić wynik. Niestety straciliśmy wtedy gola na 2:0. Mimo przegranej cieszę się jednak, że postawiliśmy dziś Ludźmierzanom wysoko poprzeczkę. Nie udało się wywieźć punktów z tego terenu, ale na szczęście wyniki pozostałych drużyn okazały się być dla nas pomyślne i jeśli tylko w ostatnich spotkaniach sezonu będzie nam sprzyjało szczęście, to mamy jeszcze szansę na awans - zakończył trener Podhala.

Wiatr Ludźmierz - NKP Podhale Nowy Targ 2:0 (0:0)

Skład Podhala: Antolak - Borowski, Judasz, Leśniakiewicz, Mastalski M. - Stawicki, Wąsik, Hybel, Pękala - Hajnos A., Grzybek (65' Gołuchowski)