Przełamanie A klasy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Przełamanie A klasy
2016-05-15

Piłkarze drugiej drużyny NKP Podhale po raz pierwszy tej wiosny zdobyli komplet punktów w rozgrywkach A klasy.

Mecz ułożył się doskonale dla naszej drużyny, która już w 3. minucie meczu prowadziła 1:0. Prostopadłe podanie od Mastalskiego i sytuację sam na sam wykorzystał Patryk Kwiatek. 

W końcu zagraliśmy w składzie jakim bym sobie życzył, czyli z juniorami - mówił po meczu trener Podhala, Krzysztof Leśniakiewicz - odblokował się też Patryk Kwiatek oraz Dawid Duda, którzy przez wiele meczy nie mogli znależć sposobu na bramkarza przeciwnika.

Druga drużyna NKP grała dziś bardzo dojrzale, wystrzegała się błędów w defensywie. Jedyny przytrafił się jednemu ze stoperów w 68. minucie. Jego zabawa z piłką przed własną bramką została brutalnie skarcona przez przeciwników, którzy przechwycili futbolówkę i strzałem z 11. metra ulokowali ją w bramce Antolaka, wyrównując stan meczu.

Później drużyna z Nowego Targu ponownie przejęła inicjatywę i ruszyła do ataku. Efektem tego były bramki Dudy oraz Kwiatka. Pierwsza z nich padła po dobrym dośrodkowaniu Mastalskiego, po której głową piłkę do siatki przeciwnika skierował Duda. Na 3:1 podwyższył z kolei Kwiatek po indywidualnej akcji Hreśki. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem piłkarzy Podhala, z czego po meczu bardzo zadowolony był trener nowotarżan. Była to pierwsza wygrana A-klasowców w rundzie wiosennej.

Po meczu pucharowym byliśmy bardzo zmotywowani i nie dopuszczaliśmy innej opcji niż zdobycie trzech punktów w tym spotkaniu. Zagraliśmy dojrzałe, mądre zawody, wykluczając najgroźniejsze elementy gry przeciwnika. Wszyscy zagrali bardzo dobre spotkanie, dużym wzmocnieniem dla naszego zespołu był też dzisiaj Mateusz Hreśka, zawodnik pierwszej drużyny. Cieszy nas komplet punktów zdobyty w tym meczu. Mamy nadzieję, że nasza gra w każdym następnym pojedynku będzie wyglądała podobnie dobrze - powiedział Krzysztof Leśniakiewicz.

NKP Podhale II Nowy Targ - Wierchy Rabka 3:1
Bramki dla Podhala:
Kwiatek x2, Duda

Skład Podhala: Antolak - Karpiel, Drożdż, Mastalski M., Judasz, Stawicki, Hreśka, Pawlikowski, Duda, Misiura (90' Hybel), Kwiatek (85' Grzybek)

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY