Hutnik pokonany (+skrót video)!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Hutnik pokonany (+skrót video)!
2016-03-13

W pierwszym meczu rundy wiosennej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej piłkarze NKP Podhale pokonali na wyjeździe Hutnik Nową Hutę 1:0. Warto dodać, że piłkarze NKP byli pierwszymi, którzy w tym sezonie pokonali Krakowian na ich własnym boisku.

Dobrze w mecz weszli nasi zawodnicy, którzy już w 10. minucie spotkania mieli okazję do objęcia prowadzenia. Luberda w sytuacji sam na sam trafił jednak prosto w bramkarza. Później inicjatywę przejęli gospodarze i do końca pierwszej połowy mocno napierali na bramkę nowotarżan. Na szczęście Waldemar Sotnicki nie dał się pokonać i na przerwę zawodnicy schodzili do szatni z wynikiem 0-0.

Po zmianie stron o sporym szczęściu mogli mówić piłkarze NKP, których od straty bramki ratowały słupki, poprzeczki albo skuteczne interwencje Sotnickiego. Po wejściu Jaworskiego i Potońca Podhale zaczęło grać lepiej, ale żadne gole nie padły aż do 89. minuty. Wtedy to swoich kolegów z drużyny rozradował Jarosław Potoniec, którzy wykorzystał dokładne podanie w centrum pola karnego, skąd strzałem w długi słupek pokonał bramkarza gości, dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Udanie weszliśmy w rundę wiosenną w dodatku zwyciężając na bardzo ciężkim terenie. Śmiem twierdzić, że to było nasze najlepsze spotkanie z dotychczas rozegranych w 3 lidze. Muszę pochwalić zespół za zaangażowanie, wolę walki i realizację założeń taktycznych. Byliśmy zdyscyplinowani przez 90 minut. Walczyliśmy w myśl zasady jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. To dało efekt w postacie bardzo cennej wygranej. Oczywiście nie można nie zauważyć tego, że mieliśmy w kilku przypadkach dużo szczęścia i obiektywnie mówiąc najsprawiedliwszy byłby w tym meczu remis, co jednak nie umniejsza wartości naszego sukcesu – powiedział trener Podhala, Marek Żołądź (wypowiedź dla PodhaleRegion.pl).

Hutnik Nowa Huta - NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)
0:1 - J. Potoniec - 89'

Skład NKP: Sotnicki – Basta, Mikołajczyk, Urbański, Drobnak – Luberda (od 65' Potoniec), Lizak (od 57' Jaworski), Jandura, Komorek (od 85' Waksmundzki) – Pająk (od 90' Hałgas), Świerzbiński.