Efektowne pożegnanie sezonu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Efektowne pożegnanie sezonu
2016-06-04

Udanie rozgrywki małopolsko-świętokrzyskiej 3 ligi zakończyli piłkarze Podhala Nowy Targ. Nowotarżanie na swoim stadionie pokonali 2:1 Unię Tarnów i ligę kończą na wysokim, czwartym miejscu. Okrasą meczu były gole, szczególnie te autorstwa zawodników gospodarzy.

Po klęsce w Kielcach byliśmy mocno zmotywowani by ligę zakończyć zwycięstwem, zwłaszcza że graliśmy przed swoją publicznością. Udało się. Choć łatwo nie było. Szczególnie w drugiej połowie Unia zepchnęła nas do defensywy. Dopisało nam szczęście, ale jak to się mówi, ono sprzyja lepszym. Kończymy sezon na wysokim czwartym miejscu. Jak na beniaminka to super wynik, choć wiadomo mały niedosyt pozostał bo tą nienajlepsza końcówką, zaprzepaściliśmy szansę na „pudło” – podsumował kapitan Podhala, Sebastian Świerzbiński.

Istną huśtawkę nastrojów przeżyli za to tarnowianie, dla których porażka z Podhalem w pierwszej chwili oznaczała degradację. Kiedy mecz w Nowym Targu się zakończył, w Krakowie - gdzie rezerwy Cracovii grały z Wisłą Sandomierze - była druga minuta doliczonego czasu gry i wynik 3:3, który dla tarnowian oznaczał pożegnanie się z 3 ligą. Dopiero po kilku minutach dotarła informacja, że krakowianie jednak swój mecz przegrali i to oni znaleźli się na ósmym, spadkowym miejscu. Radości unitów nie było końca.

To było dla nas spotkanie o olbrzymim ładunku emocjonalnym. Wiadomo, że graliśmy o „życie”. W dodatku sztuczna murawa była atutem gospodarzy. Mimo to potrafiliśmy sobie w tym meczu stworzyć na tyle sytuacji, ale śmiało myśleć o zwycięstwie. Niestety skończyło się inaczej. Myślę że swoją postawą na przegraną nie zasłużyliśmy. Generalnie widać było po zawodnikach obu drużyn tryby całego sezonu. Najważniejsze, że kończy się on dla nas szczęśliwie – podsumował trener Unii, Daniel Bartkowski.

Gratuluje Unii. Uważam, że Tarnów zasługuje na 3 ligę. Ja się cieszę, że nam udało się mocnym akcentem zakończyć sezon, podtrzymując miano niepokonanego wiosną zespołu na swoim boisku. Wiadomo Unia była bardzo zdeterminowana i zwłaszcza i wysoko zawiesiła poprzeczkę. Liczy się jednak wynik, a ten korzystny jest dla nas – powiedział po spotkaniu trener Podhala, Marek Żołądź.

NAJWAŻNIEJSZE AKCJE MECZU

3 min – Pająk uderza z 20 metrów, piłka odbija się od słupka

4 min – z rzutu rożnego dośrodkował Świerzbiński, a Lizak główkował minimalnie niecelne

16 min – kontratak Unii lewą stroną. Wójcik wpada w pole karne, ale jego zagranie wzdłuż linii bramkowej zatrzymuje Sotnicki.

20 min GoooLLLLL 1:0. Po dalekim zagraniu z głębi pola, Komorek wygrał walkę o piłkę z dwoma unitami i oddał piękny strzał po którym futbolówka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

22 min – GoooLLLL 1:1. Szybka odpowiedź Unii. Biały pokonuje Sotnickiego płaskim strzałem w tzw. krótki róg.

24 min - Gadzina przy dosyć biernej postawie tarnowskich obrońców znalazł się sam przed bramkarzem Unii, ale ostry kąt uniemożliwił mu oddanie groźnego strzału.

26 min - Biały miał swoją szansę na drugiego gola, ale trafił wprost w Sotnickiego.

31 min - po dośrodkowaniu z lewej strony Bobaka, j Pająk główkował z 5 metrów, jednak świetną interwencją popisał się Dybowski.

50 min - po dalekim wykopie spod własnej bramki Dybowskiego, Tyl znalazł się sam w polu karnym Podhala, ale błąd w przyjęciu spowodował że cała akcja spaliła na panewce.

61 min – Wrzosek trafia w poprzeczkę bramki Podhala

63 min – „wyczyn” Wczoska skopiował Biały.

72 min – GoooLLLLL 2:1. Kapitalnie uderzenie z rzuru wolnego Drobnaka, po którym piłka ląduje w „okienku” bramki Unii.

86 min – Pająk minimalnie niecelnie z 20 metrów.

NKP Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Komorek 20, 1:1 Biały 22, 2:1 Drobnak 72.

Podhale: Sotnicki – Basta, Mikołajczyk, Gąsiorek, Bobak - Komorek (62 Drobnak), Lizak, Świerzbiński, Luberda (88 Czubin) – Gadzina (90 Mroszczak), Pająk (90 Jandura).

Unia: Dybowski – Jamróg (66 Węgrzyn), Bartkowski, Pawlak, Wójcik – Tyl (86 Kazik), Hebda (72 Iwanek), Wrzosek – Adamski (53 Zakrzykraj), Biały.

Sędziował Michał Fudala z Tarnowa. Żółte kartki: Pająk – Witek, Wrzosek, Hebda.

TEKST I ZDJĘCIE: MACIEJ ZUBEK