Cel osiągnięty!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Cel osiągnięty!
2016-05-25

Piłkarze Podhala Nowy Targ w 32 kolejce spotkań małopolsko-świętokrzyskiej 3 ligi pokonali na swoim boisku 3:1 rezerwy krakowskiej Wisły i tym samym na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, już mogą być pewni gry w nowym sezonie w zreformowanej 3 lidze.

Początek wcale nie zapowiadał nic dobrego dla nowotarżan. W pierwszym kwadransie to przyjezdni dzieli na boisku, zamykając gospodarzy na ich połowie i co rusz stwarzając zagrożenie w ich polu karnym. Efektem tego był ich gol zdobyty już w 8 min. Im to spotkanie trwało jednak dłużej tym napór wiślaków osłabł, a do głosu zaczęli dochodzić nowotarżanie. To też znalazło odzwierciedlenie w wyniku i gdyby Podhalanie – zwłaszcza w drugiej połowie – wykazali się lepsza skutecznością to rozmiary ich zwycięstwa mogłyby być zdecydowanie okazalsze.

- Rzeczywiście, trzeba przyznać, że przeciwnik z początku nas zaskoczył. Ruszyli na nas ostro, ale w takim tempie nie da się grać pełne 90 minut. Po tym nerwowym początku, w kolejnych fragmentach poukładaliśmy naszą grę i z czasem przejęliśmy kontrolę nad tym co działo się na boisku – przyznał zdobywca jednej z bramek dla nowotarżan, Rafał Gadzina.

Gratulacje dla Podhala. Gospodarze w przekroju całego spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym. My po całkiem dobrym pierwszym kwadransie gry, w kolejnych fragmentach totalnie się pogubiliśmy. Podhale był od nas zespołem dojrzalszym przede wszystkim pod kątem organizacji gry. Musimy się szybko pozbierać i myśleć o kolejnych meczach. Presji ze strony władz klubu o to by za wszelką cenę się utrzymać nie ma, co nie znaczy że nie chcielibyśmy tego osiągnąć – przyznał trener Wisły II, Maciej Musiał.

Włos jeżył się nam na głowie patrząc jak byliśmy bezradni wobec ataków rywala w pierwszym kwadransie. Na szczęście mimo straconej bramki zdołaliśmy w miarę upływu czasu opanować wydarzenia na boisku i przechylić szalę zwycięstwa. Cieszymy się, że tą wygraną definitywnie zapewniliśmy sobie nie tyle utrzymanie co awans do nowego, zreformowanej 3 ligi bo w moim odczuciu tak to należy rozumieć. Tak w skrócie podsumowując cały ten sezon, chciałbym podziękować piłkarzom za wykonaną pracę, a także współpracownikom i kierownikom Przede wszystkim słowa podziękowania kieruję do Grzesia Hajnosa, mojego asystenta. Zaproszenie go do współpracy to był mój autorski projekt. To najlepszy trener młodego pokolenia Podhalu. Patrząc jak pracuje nad rozwojem, jestem przekonany, że nie tylko podhalańska piłka będzie miała z niego pożytek, ale także piłka na wyższym poziomie i szerszym zasięgu – podsumował trener Podhala, Marek Żołądź.

NAJWAŻNIEJSZE AKCJE

2 min – strzał Grzegorza Marszalika z 18 metrów minimalnie niecelny

4 min – tym razem nieznacznie pomylił się uderzając z dystansu Mathieu Scalet

6 min – koronkowa akcja Wisły. Piłka dociera do Przemysława Porębskiego, ale jego uderzenie z trudem na rzut rożny sparował Sotnicki.

8 min – GOOOLLLL. 0:1. Sotnicki wyjechał z piłką za pole karne. Z rzutu wolnego mocno i precyzyjnie uderzył Marszalik.

9 min – tym razem Podhale miało rzut wolny 22 metry na wprost bramki Wisły. Rafał Gadzina sprawił spore problemy Mateuszowi Zającowi.

25 min – Gadzina tym razem fatalnie pudłuje z linii pola karnego po akcji i dograniu z linii końcowej od Rafała Komorka.

31 min – Sebastian Świerzbiński dopadł do piłki na 20 metrze, uderzył i przelatuje tuż na nad bramką.

36 min – GOOOOLLL 1:1. Tzw. centro strzał Marcina Bobka ląduje w górnym rogu bramki wiślaków.

42 min – GOOOOLLLL 2:1. Kontratak Podhala. Piłka trafia w pole karne do Gadziny, jego pierwszy strzał zblokowany został przez obrońców Wisły, ale dobitka głową okazała się skuteczna.

49 min – GOOOOLLLL 3:1. Kapitalnie z dystansu przymierzył Świerzbiński.

50 min – Wisła mogła szybko odpowiedzieć Uderzenie z najbliższej odległości Oskara Wąsikowskiego instynktownie zatrzymał Sotnicki.

52 min – Komorek przebojem wdarł się w pole karne Wisły, uderzył jednak nad poprzeczką.

55 min – Jandura w sytuacji sam na sam z Zającem. Lepszy bramkarz Wisły.

56 min – tym razem Zając zatrzymał strzał Pająka z 10 metrów

65 min – Gadzina uderzal z 8 metrów, ale ponownie świetnie interweniuje Zając

68 min – po rzucie rożnym Mikołajczyk, kiksuje na piątym metrze

72 min – Gadzina przegrywa kolejny pojedynek z Zającem

NKP Podhale Nowy Targ – Wisła II Kraków 3:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Marszalik 8, 1:1 Bobak 36, 2:1 Gadzina 42, 3:1 Świerzbiński 49.

Podhale: Sotnicki – Basta, Urbański, Mikołajczyk, Bobak (66 Drobnak) – Komorek (67 Luberda), Lizak (46 Jandura), Świerzbiński, Pająk, Potoniec (90 Czubin) – Gadzina.

Wisła II: Zając – Janur, Witek (59 Szczypkowski), Ptak, Gulczyński – Porębski (74 Kuźba), Scalet (62 Dziubas), Mordec, Michniak (46 Chlebowski) – Marszalik, Wąsikowski.

Sędziował Jan Pawlikowski ze Stasikówki. Żółte kartki: Mikołajczyk, Pająk – Zając, Gulczyński, Scalet.Widzów: 350

Tekst i zdjęcia: Maciej Zubek