Zwycięska passa trwa dalej!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zwycięska passa trwa dalej!
2016-04-06

Nie przestają zachwycać w rozgrywkach małopolsko-świętokrzyskiej 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ. Górale w swoim czwartym meczu w rundzie wiosennej odnieśli czwarte zwycięstwo, w tym trzecie wyjazdowe! Tym razem podopieczni Marka Żołędzia wygrali w Sandomierzu z tamtejszą Wisłą 1:0.

Zwycięstwo Podhalu dał gol zdobyty w 36 min przez Tarasa Jaworskiego (na zdjęciu). Pozyskany zimą z Okocimskiego Brzesko Ukrainiec popisał się efektownym, bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

W zwycięstwie nowotarżanom nie przeszkodziła nawet czerwona kartka jaką w 79 min – w konsekwencji dwóch żółtych – obejrzał Jarosław Lizak. Świetnie grający w defensywie Podhalanie nie dopuścili do większego zagrożenia pod swoją bramką.

Po raz kolejny kluczem do niego była przede wszystkim uważna i skuteczna gra w defensywie. Przez 90 minut nie daliśmy mocno zdeterminowanym gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Generalnie mecz nie obfitował sytuacje bramkowe, na co też wpływ miały dosyć trudne warunki gry. Murawa była grząska, bardzo nierówna. Trudno było panować na piłką. Gospodarze ograniczali się głównie do dośrodkowań w pole karne na swoich wysokich napastników, ale byliśmy na to przygotowani. Większość z tych piłek padała łupem naszych stoperów bądź bramkarza. W ofensywie czekaliśmy cierpliwi na swoje szanse i jedną z nich potrafiliśmy wykorzystać, co jak się okazało wystarczyło do zwycięstwa – powiedział po spotkaniu szczęśliwy trener Podhala, Marek Żołądź.

Zwycięstwo Podhalenie okupili lekkim urazem Marcina Bobaka. 

Już w sobotę Podhale czeka kolejne ligowe spotkanie. Na swoim boisku nowotarżanie zmierzą się z drużyną Czarnych Połaniec. Początek meczu - godzina 11:00.

Wisła Sandomierz – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Jaworski 36.
Wisła: Szewczyk – Korona, Beszczynski, Kolbusz, Bażant (68 Chorab), Lampart (87 Lata), Sudy, Burzyński, Szepeta (68 Bukala) - Dziadzio, Michalski.
Podhale: Sotnicki – Bobak (83 Drobnak), Mikołajczyk, Urbański, Basta – Komorek (59 Gadzina), Jaworski (78 Jandura), Świerzbiński, Lizak, Pająk – Potoniec (87 Luberda).
Żółte kartki: Korona, Michalski – Mikołajczyk, Urbański, Lizak. Czerwona kartka: Lizak (79, za drugą żółtą). Sędziował: Szymon Ubożak z Kielc. Widzów: 300

Tekst i zdjęcie: Maciej Zubek

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY