Idą jak burza

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Idą jak burza
2016-05-03

Do zakończenia sezonu 2015/2016 III ligi małopolsko-świętokrzyskiej pozostało tylko siedem spotkań. Nasza drużyna w rundzie wiosennej idzie jak burza i tylko raz została zatrzymana przez przeciwnika, którym był Spartakus Daleszyce (przegrana 1:2 na wyjeździe). By przybliżyć Państwu poczynania naszych piłkarzy w telegraficznym skrócie, przygotowaliśmy garść statystyk z rundy wiosennej.

Osiem wygranych, jedna porażka

Na dziewięć spotkań, jakie do tej pory rozegrali piłkarze Podhala, aż osiem z nich padło łupem nowotarżan. Jedynej porażki doznali oni 24 kwietnia w meczu ze Spartakusem Daleszyce, bardzo kontrowersyjnym, jeśli chodzi o decyzje arbitra. Jak wygląda to w liczbach?

Ilość rozegranych spotkań: 9
Mecze u siebie: 4 wygrane
Mecze na wyjeździe: 4 wygrane, 1 porażka
Najwyższa wygrana: 4:0 (30 kwietnia w meczu z Beskidem Andrychów)
Najwyższa (i jedyna) przegrana: 1:2 (24 kwietnia w meczu ze Spartakusem Daleszyce)
Ilość zdobytych punktów: 24

Dobra defensywa, skuteczny atak

Tak dobry wynik w dotychczasowych meczach rundy wiosennej nie bierze się znikąd. Podhalanie strzelają średnio ponad dwie bramki na mecz, a tracą ich średnio mniej niż jedną. Bardzo dobre występy w bramce zalicza Sotnicki, a z przodu bryluje kapitan drużyny - Sebastian Świerzbiński, zdobywca aż sześciu goli w tej rundzie...

Stosunek bramkowy: 19-5
     w meczach u siebie: 12-2
     w meczach na wyjeździe: 7-3

Trójka najlepszych strzelców: Sebastian Świerzbiński (6 bramek), Jarosław Potoniec (4), Bartłomiej Pająk (3)
"Czyste konta": 5 (4x Sotnicki, 1x Antolak)

Ostra walka w każdym meczu

To, że nasi piłkarze zostawiają na boisku sporo serca i walczą do końcowego gwizdka arbitra, nie ulega wątpliwości. Niestety, łapią przy tym dość sporo kartek, czego z pewnością chcieliby się wystrzegać. Zaangażowanie w grę ma jednak oddźwięk na trybunach, gdzie na każdy mecz III ligi w Nowym Targu przychodzi średnio 300 kibiców.

Ilość żółtych kartek: 21
​     Średnio: 2,33 na mecz
     Najczęściej karani zawodnicy: Mikołajczyk (3), Jaworskyj (3), Gadzina (3)

Ilość czerwonych kartek: 1 (Lizak za dwie żółte kartki)
Średnia frekwencja na trybunach: 300
     Największa frekwencja: 400 (20 kwietnia w meczu z Cracovią)


W tej chwili piłkarze NKP Podhale zajmują 3. miejsce w tabeli III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, tracąc do wyżej notowanych drużyn bardzo niewiele. Nowotarżanie mają ponadto rozegrany jeden mecz więcej od znajdującego się wyżej w tabeli Ostrowca, którego w rundzie wiosennej pokonali 2:1. Mecz z Garbarnią, który może zdecydować o 1. miejscu w tabeli odbędzie się już 18. maja w Krakowie. Z kolei już w tę sobotę nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Sołą Oświęcim. Drużyny te dzieli w tabeli tylko jedno miejsce i trzy "oczka". Będzie to typowy "mecz o sześć punktów". Szykują się spore emocje! Mecz ten będzie można (prawdopodobnie) śledzić na regiowyniki.pl.

Mogą zainteresować:

- Tabela III ligi
- Terminarz i wyniki spotkań Podhala
- Strzelcy NKP Podhale sezonu 2015/2016

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY