Wywiady po sezonie: cz. II - Chłopaki z Górnika

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wywiady po sezonie: cz. II - Chłopaki z Górnika
2016-06-06

Na wiosnę przywędrowali do Podhala z samego Górnika Zabrze, gdzie obaj mieli styczność z trenerem Adamem Nawałką. W sobotę zakończyli  rozgrywki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej i z nowotarskim NKP Podhale świętowali awans do nowej, zreformowanej III ligi. Co planują teraz? O tym dowiecie się w tym wywiadzie!

Jakub Luberda do Podhala dołączył w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej III ligi sezonu 2015/2016. Wcześniejsze pięć lat spędził on w Górniku Zabrze, gdzie grał w drużynie rezerw tego klubu (III liga) i drużynach młodzieżowych. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Cyrhli Krzczonów, a przed wyjazdem do Zabrza występował w Trójce Myślenice. W tym sezonie w nowotarskich barwach wystąpił w 13 meczach.

>> Wywiad z Jakubem Luberdą (przed rundą wiosenną)

Z kolei dla Jarosława Potońca NKP Podhale było trzecim klubem w karierze. Wcześniej, do 2010 roku grał w macierzystym Lubaniu Maniowy. Później został zauważony przez przedstawicieli Górnika Zabrze, gdzie grał w drużynach juniorskich tego klubu, w Młodej Ekstraklasie, a następnie w drugiej drużynie, skąd próbował przebić się do drużyny ekstraklasy. W rundzie wiosennej III ligi strzelił dla Podhala 4 bramki w 15 spotkaniach.

>> Wywiad z Jarosławem Potońcem (przed rundą wiosenną)

Zaraz po zakończeniu ostatniego spotkania ligowego z Unią Tarnów postanowiłem chwilę porozmawiać z chłopakami o tym, co planują dalej ze swoją piłkarską karierą. Zapraszam do lektury!


Kuba Luberda z numerem 15

(Zwracam się do Kuby) W rozmowie ze mną w marcu wspominałeś, że chcesz spróbować w Podhalu czegoś nowego i jeśli ci się spodoba, jeśli zaaklimatyzujesz się w drużynie i wkupisz w łaski trenera, to być może zostaniesz tu na dłużej. Jak jest teraz, po zakończeniu rundy wiosennej? Coś się zmieniło?
Jakub Luberda: Teraz około 20 czerwca pojedziemy z Jarkiem na treningi do Zabrza. Zobaczymy jak one nam wyjdą i jakie oczekiwania będą wobec nas ze strony zarządu Górnika. Natomiast jeśli nie widzieliby mnie w Zabrzu, to bardzo chciałbym zostać w Podhalu. Będzie teraz nowa, mocna III liga i chciałbym grać w niej razem z zespołem w następnym sezonie.

A jak wygląda sytuacja z Tobą Jarek? Wspominałeś, że chciałeś przez rundę wiosenną odbudować swoją formę w Podhalu, a potem spróbować wrócić do Zabrza. Jak jest teraz?
Jarosław Potoniec: Tak jak powiedział Kuba - musimy pojechać do Zabrza 20 czerwca i tam będziemy trenować przez okres tygodnia lub dwóch tygodni. Później decyzja o tym, co dalej zależy od klubu - od Górnika.
Kuba: Jeszcze mamy tam rok kontraktu...
Jarek: Tak. Dokładnie. Wszystko zależy od Górnika: czy widzą nas w zespole, czy też chcą nas dalej wypożyczać do innych klubów.


Jarosław Potoniec w meczu z Łysicą Bodzentyn

W takim razie jeżeli klub z Zabrza pozwoliłby ci na wypożyczenie, to rozglądałby się jeszcze za innymi klubami czy chciałbyś zostać w Podhalu?
Jarek: Myślę, że rozglądałbym się za innymi kierunkami, ale jeśli nie byłoby żadnej ciekawej propozycji z zewnątrz, to zostałbym w Nowym Targu.

Kuba? A ty?
Kuba: Ja w takiej sytuacji brałbym Nowy Targ. Tutaj znam chłopaków: całą drużynę, trenerów. Dodatkowo - jak mówiłem - teraz ta III liga będzie jeszcze silniejsza, niż była, więc myślę, że warto spróbować.

A co wam się najbardziej podobało w Podhalu przez te kilka miesięcy, jakie tu byliście?
Kuba: Na pewno drużyna, treningi...
Jarek: Organizacja. Bardzo profesjonalne podejście do sprawy ze strony klubu i sztabu szkoleniowego.
Kuba: Tak, dokładnie. Przed wznowieniem rozgrywek wszystko było dopięte na ostatni guzik: przeszliśmy krwioterapię, odnowy... Zawsze byliśmy świetnie przygotowani do meczów i niczego nam nie brakowało.

  

Wracając do tego, co stało się niedawno: jak podsumowalibyście całą rundę wiosenną, ale pod kątem sportowym?
Kuba: Nie było do końca tak, jakbym chciał - wiadomo: zawsze może być lepiej, więc postaram się, by w następnym sezonie forma poszła w górę.

A drużynowo?
Kuba: Drużynowo myślę, że dobrze. Awansowaliśmy do nowej III ligi, a to był nasz priorytet.

A jak z tym awansem do II ligi, który gdzieś tam na horyzoncie w pewnym momencie się pojawił? Jest jakieś rozczarowanie, że jednak się nie udało?
Kuba: Nie ma. Cieszymy się z tego, co jest. Jeśli zostanę jeszcze rok w Podhalu, to powalczymy o ten awans w następnym sezonie.

W porządku. No to teraz czas na ciebie Jarek i podobnie - podsumowanie tej rundy?
Jarek: Indywidualnie mam jeszcze sporo do poprawy. Przede wszystkim chciałem strzelić więcej bramek w tej rundzie. Jeśli zaś chodzi o drużynę, to wypełniliśmy ten plan, który sobie zakładaliśmy i awansowaliśmy do nowej III ligi, więc również uważam, że było dobrze.

W takim razie życzę dużo zdrowia i powodzenia w następnym sezonie! Dzięki chłopaki za rozmowę!
Jarek: Dzięki!
Kuba: Dzięki i do zobaczenia!


Rozmawiał: Jakub Udziela
Zdjęcia: Maciej Zubek

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY