Czas na ligę! Zapowiedź meczu z Avią

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Czas na ligę! Zapowiedź meczu z Avią
2016-08-05

Już jutro o godzinie 17:00 seniorzy pierwszej drużyny NKP Podhale Nowy Targ podejmą u siebie Avię Świdnik w inauguracyjnym spotkaniu III ligi grupy IV. Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego pojedynku.

Mecz z Avią będzie dla Podhala pierwszym w historii spotkaniem na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym, jakim jest III liga po reformie wprowadzonej w bieżącym roku. Zespół ze Świdnika to 6. drużyna zeszłego sezonu III ligi lubelsko-podkarpackiej, która o utrzymanie walczyła do ostatniego meczu, wyprzedzając grupę spadkową tylko o cztery "oczka". Sytuacja wyglądała nieco inaczej jeśli chodzi o nowotarskie Podhale, które zajęło 4. miejsce w lidze i ostatnie mecze w sezonie 2015/2016 rozgrywało "na luzie", mając zapewnione utrzymanie.

Mimo tego, co działo się w zeszłym sezonie, ciężko powiedzieć kto będzie faworytem w jutrzejszym spotkaniu. Po reformie i złączeniu ligi małopolsko-świętokrzyskiej z lubelsko-podkarpacką, kluby z małopolski i świętokrzyskiego nie wiedzą zbyt wiele o tych z lubelszczyzny i podkarpacia, o czym wspomina kapitan Avii, Łukasz Gieresz, pytany na stronie klubowej Avii o wynik, jaki satysfakcjonowałby jego klub po rundzie jesiennej:

Ciężko cokolwiek przewidzieć, bo nie do końca znamy drużyny z małopolski i województwa świętokrzyskiego. Chcemy po prostu wygrać jak największą liczbę meczów, a czas pokaże, które da nam to miejsce w tabeli.

Nieco więcej o sobotnim rywalu mówił w ostatnim wywiadzie dla PodhaleRegion trener Podhala, Marek Żołądź:

Analizujemy ich grę zarówno w ostatnim sezonie jak również w okresie przygotowawczym. Na pewno zwraca uwagę postać Wojciecha Białka, króla strzelców ubiegłego sezonu w rozgrywkach 3 ligi podkarpacko-lubelskiej. 29 bramek, jakie zdobył, robi wrażenie. Jest bardzo ruchliwy, przez co trudny do upilnowania, szybki, z dobrym dryblingiem. Na pewno nasi obrońcy będą musieli na niego uważać. Mamy już pewien pomysł na to spotkanie. Mam nadzieję, że jego realizacja pomoże nam wygrać to spotkanie.

O samym przeciwniku rzeczywiście ciężko coś powiedzieć, a informacje, jakie udało się pozyskać sztabowi szkoleniowemu NKP z wiadomych względów nie mogą ujrzeć światła dziennego, a posłużą one do rozpracowania przeciwnika w jutrzejszej rywalizacji. Mimo to zawodnicy Podhala chętnie mówią o nastawieniu, jakie panuje w szatni zarówno przed nadchodzącym spotkaniem, jak i przed całą ligą.

Nastawienia są na pewno bojowe. Jesteśmy batdzo dobrze przygotowani do sezonu po wymagających treningach i kilku sparingach. Nie możemy się już doczekać jutrzejszego pojedynku z Avią. W szatni panuje bardzo pozytywna atmosfera i głód gry. Mam nadzieję, że dopiszą kibice, których z tego miejsca chciałbym serdecznie zaprosić na jutrzejszy mecz na godzinę 17:00 na stadion w Nowym Targu. Na pewno nie zabraknie emocji, a z naszej strony dołożymy wszelkim starań, by trzy punky zostały u nas - zapowiada kapitan NKP Podhale, Sebastian Świerzbiński.

Nie pozostaje więc nic innego, by na koniec jeszcze raz zaprosić wszystkich kibiców na jutrzejsze spotkanie! Start: godzina 17:00, Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu, ul. Kolejowa 161. Bilet normalny na mecz kosztować będzie 10 zł, ulgowy zaś - 5 zł. Kobiety oraz dzieci do lat 13 - wejście za darmo. Szczegółowe informacje o biletach i karnetach na sezon: tutaj.

 

Do zobaczenia na stadionie!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY