Twardo stąpamy po ziemi

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Twardo stąpamy po ziemi
2016-11-11

Już jutro w Nowym Targu piłkarze Podhala rozegrają ostatni mecz rundy jesiennej III ligi grupy IV. Ich rywalem będzie nadzwyczaj dobrze spisujący się w tym sezonie JKS 1909 Jarosław.

Nowotarżanie przystąpią do tego meczu na fali trzech meczów bez porażki, w których zdobyli aż 7 punktów. Szczególnie okazałe było zeszłotygodniowe zwycięstwo w Trzebinii.

Owszem, złapaliśmy ostatnio wiatr w żagle, zaliczając kilka meczy bez porażki. Mamy za sobą dobry mecz ze Stalą Rzeszów oraz dwie wyjazdowe wygrane: z Białą Podlaską i Trzebinią. Mimo to twardo stąpamy po ziemi. Mimo wyoskiej wygranej z Trzebinią (4:1), dostrzegliśmy w swojej grze sporo błędów po ostatniej analizie wideo. Pracowaliśmy ciężko w tym tygodniu na treningach, by to poprawić - mówi przed meczem kapitan "Szarotek", Sebastian Świerzbiński.

JKS 1909 Jarosław to zespół zajmujący aktualnie wysokie, 5. miejsce w tabeli. Jego ostatnie wyniki to jedna porażka, zwycięstwo i remis, kolejno z: Resovią Rzeszów, Trzebinią-Sierszą i Sołą Oświęcim. Co ciekawe, zdecydowanie lepszy bilans piłkarze z Jarosławia osiągnęli w meczach wyjazdowych - na 25 łącznie zdobytych punktów, aż 17 wywalczonych zostało na wyjeździe. Złożyły się na nie 2 remisy oraz 5 zwycięstw, w tym jedno z aktualnym liderem ligi - Garbarnią Kraków.

Sebastian Świerzbiński przekonuje jednak, że w jego zespole panuje dobre nastawienie, które pozwoli na zwycięstwo w jutrzejszym starciu z JKS: Myślę, że podejście chłopaków w ostatnim czasie, jak i dobra passa naszej drużyny daje nadzieję na to, że trzy punkty zostaną w Nowym Targu. Oczywiście piłka jest nieprzewidywalna i wszystko może się zdarzyć, ale zrobimy wszystko, by zwyciężyć!


Fot. Maciej Zubek

Atutem nowotarżan mogą być też kibice, którzy w ostatnim czasie mocno uaktywnili się na Stadionie Miejskim w Nowym Targu.

Rzeczywiście o wiele lepiej i przyjemniej się gra, słysząc swoich kibiców. Głośny doping zawsze nas motywuje w cięższych chwilach i jest dla nas dużym wsparciem do tego, by dawać z siebie wszystko na boisku. Bardzo cieszy to, że wszystko idzie w dobrym kierunku w Podhalu, bo zaczynaliśmy od przysłowiowych "piknikowców" na trybunach, a teraz są już kibice, którzy robią dla nas prawdziwy doping. Ważni są oczywiście pozostali widzowie, w tym koneserzy, dobrze znający się na piłce. Oby wyniki szły w parze z aktywnością naszych fanów, a wtedy jestem przekonany, że będzie ich przychodziło jeszcze więcej na nasze mecze - cieszy się kapitan NKP.

Zapraszamy więc bardzo serdecznie na jutrzejszy mecz do Nowego Targu! Rozpocznie się on o godzinie 13:00. To już ostatnie spotkanie tej rundy, po którym nastąpi przerwa, dlatego warto przyjść, by po raz ostatni przed zimą zobaczyć piłkę na najwyższym na Podhalu poziomie! Serdecznie zapraszamy do przybycia i do wspierania naszych piłkarzy głośnym dopingiem! :)

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY