Pojedynek z Muszyną (zapowiedź)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pojedynek z Muszyną (zapowiedź)
2016-05-21

Dziś o godzinie 17:00 pierwsza drużyna NKP Podhale Nowy Targ zmierzy się w Muszynie z tamtejszym Popradem. Będzie to spotkanie 31. kolejki III ligi.

Do końca sezonu 2015/2016 pozostały już tylko cztery mecze, jednak każdy z nich jest bardzo ważny dla nowotarżan, którzy chcą przypieczętować utrzymanie się w lidze, czyli zajęcie miejsca w górnej szóstce tabeli. Aktualnie są oni na 5. miejscu, mając tyle samo punktów co czwarta Soła oraz punkt straty do trzeciego Spartakusa i dwa punkty do wicelidera z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po piętach Podhalu depcze druga drużyna Wisły Kraków, która do NKP traci dwa "oczka".

Tym razem nowotarżanie wybiorą się do Muszyny, by tam walczyć o kolejne trzy punkty. Ich rywal jest już pewny tego, że w przyszłym roku nie wystąpi w rozgrywkach III ligi. Aktualnie Poprad zajmuje 14. miejsce, które jest wynikiem m. in. ośmiu porażek w rundzie wiosennej (w tym w ostatniej kolejce z Beskidem Andrychów, który dzięki temu zdobył pierwsze w tym sezonie trzy punkty!). Nowotarżanie z kolei w tej części sezonu dali się pokonać tylko Garbarni, Sole Oświęcim i Daleszycom. Dziewięć zwycięstw i tylko trzy porażki na wiosnę pozwalają określać Podhale jako faworyta tego spotkania. Przypomnijmy: w rundzie jesiennej na własnym boisku piłkarze z Nowego Targu wysoko ograli Muszynę - 4:1.

Teraz chcą osiągnąć podobny rezulatat, tym samym realizując cel, jaki sobie wyznaczyli na ten sezon.

Wygrywając ten mecz zdobędziemy awans do nowej III ligi i to chcemy osiągnąć. Ostatnio wypadło ze składu kilku kluczowych zawodników, ale po to mamy tak długą ławkę, by spokojnie radzić sobie z takimi problemami. Wierzymy, że damy radę i liczymy na zwycięstwo, po którym będziemy mogli cieszyć się ze wspomnianego awansu do nowej III ligi - mówi przed meczem trener Podhala, Marek Żołądź.

III liga małopolsko-świętokrzyska
Kolejka 31

21 maja 2016 r., godz. 17:00

POPRAD Muszyna   NKP Podhale Nowy Targ

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY