Wywozimy komplet punktów!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wywozimy komplet punktów!
2017-03-04

Z uśmiechem na twarzy będą wracać ze Świdnika piłkarze pierwszej drużyny NKP Podhale. W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej pokonali oni tamtejszą Avię 2:1.

Pierwsza połowa przez długi okres czasu była bezbramkowa, ale mimo widocznej przewagi "Szarotek", to gospodarze w 45. minucie golem "do szatni" przełamali strzelecką niemoc.

Po przerwie nasz zespół starał się jak najszybciej odrobić straty i co rusz meldował się na połowie przeciwnika. W końcu u 73. minucie Taras Yavorskyy w zamieszaniu podbramkowym zachował się najbardziej przytomnie i ulokował piłkę w siatce. Nie minęły nawet dwie minuty, a sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł również Taras i wykorzystał jedenastkę, dając swoim kolegom spore powody do radości.

Korzystny wynik 2:1 udało nam się utrzymać aż do końcowego gwizdka sędziego i wygrana w pierwszym meczu rundy wiosennej stała się faktem! Warty odnotowania jest również fakt, że na meczu obecna była kilkunastoosobowa grupa kibiców z Nowego Targu, która niejednokrtonie była głośniejsza od kibiców gospodarzy! Dziękujemy panowie za wsparcie naszego zespołum mimo tak dalekiej drogi, jaką musieliście przebyć. Jesteście wielcy!

Avia Świdnik - NKP Podhale Nowy Targ 1:2 (1:0)

Bramki dla Podhala: Yavorskyy (73', 75' - rzut karny)
Skład Podhala: Sotnicki – Basta, Bedronka, Mikołajczyk, Silczuk – Piwowarczyk (55' Potoniec), Świerzbiński (88' Hreśka), Ligienza, Luberda (62' Yavorskyy), Komorek (89' Drobnak) - Nawrot.

Żółte kartki: Ligienza (49'), Bedronka (57'), Komorek (78'), Nawrot (90'), Silczuk (90+4')