Czas na Avię!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Czas na Avię!
2017-03-03

Po kilku miesiącach przerwy wznawiamy rozgrywki III ligi grupy IV. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu będzie już jutro Avia Świdnik.

Zespół z Świdnika to aktualnie 5. drużyna w tabeli, mająca ma swoim koncie 27 "oczek". NKP Podhale przerwę przezimowało z kolei na 7. miejscu, ze stratą 3 punktów do Avii i 11 do lidera rozgrywek - KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego.

Na wiosnę nowotarżanie ulegli u siebie Avii 1:2 i już jutro z pewnością będą chcieli wziąć za tę porażkę rewanż. Okazja ku temu jest wyśmienita, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom pracy, jaki został wykonany przez cały zespół w czasie okresu przygotowawczego pod okiem trenera Dariusza Sieklińskiego.

Sam szkolniowiec NKP w bardzo dobrych słowach wypowiadał się o Avii, podkreślając jej waleczność i nieustępliwość, która wyróżnia ją pośród innych zespołów III ligi grupy IV.

- Avia to jeden z najbardziej walczących zespołów w III lidze. Według mnie najlepiej walcząca drużyna na lubelszczyźnie. Pokazała to zarówno w pierwszym meczu sezonu w Nowym Targu, jak i w pozostałych pojedynkach rundy jesiennej. W pierwszych dwóch kolejkach gramy z drużynami z czołówki: piątą Avią i liderem rozgrywek - KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim. Początek rundy mamy więc trudny i każda zdobycz punktowa w tych spotkaniach będzie dla nas satysfakcjonująca. Oprócz gry w piłkę musimy więc wykazać się dużą walecznością - taką, jaką prezentuje właśnie Avia - mówił trener Siekliński w zeszło-tygodniowym wywiadzie dla naszej strony.

Takiej też waleczności, jak i bramek oraz przede wszystkim wygranej życzymy naszym chłopakom! Nie będzie to z pewnością łatwy mecz, ale nasza drużyna na pewno zrobi wszystko, by wywieźć z lubelszczyzny komplet punktów - za to trzymamy kciuki!

Z najświeższych informacji wiadomo, że piłkarze Podhala wyjadą na to spotkanie już dziś o godzinie 13:00, by na wieczór spokojnie dotrzeć do hotelu, w którym nasi zawodnicy mają nocować, by dzień później o 13:00 rozegrać pojedynek z Avią. Wiemy też, że na mecz wybiera się ok. 50-osobowa grupa kibiców z Nowego Targu - zapowiada się więc ciekawie!

III liga grupa IV
Kolejka 18

4 marca, 13:00

MKS Avia Świdnik

 

NKP Podhale Nowy Targ

 

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY