Chcemy zacząć punktować również u siebie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Chcemy zacząć punktować również u siebie
2017-04-21

Po ostatnim bardzo dobrym spotkaniu i zwycięstwie nad Resovią w meczu wyjazdowym, przed nowotarżanami pojawia się szansa na zdobycie pierwszych punktów na własnym stadionie w tej rundzie. Naszym przeciwnikiem będzie tym razem Soła Oświęcim, a mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

- Fot. Maciej Zubek -

Zespół Soły to bardzo trudny przeciwnik, który w tej rundzie tylko raz zaznał goryczy porażki (w pierwszej kolejce rundy z Motorem Lublin). Na wiosnę oświęcimianie zdobyli do tej pory 10 punktów za dwa zwycięstwa i aż cztery remisy.

Soła to bardzo solidny i bardzo dobry zespół, choć Resovia też takim była, a wygraliśmy z nią w ostatnim meczu. My skupiamy się jednak na sobie - wiemy jak chcemy zagrać i nie oglądamy się na innych - mówi trener Podhala, Dariusz Siekliński.

Trenera pierwszej drużyny NKP zapytaliśmy też o nastroje w szatni po ostatniej wygranej z wyżej notowaną Resovią i o to, jakie znaczenie ma dla zespołu występ na własnym stadionie, na którym jeszcze w rundzie wiosennej zawodnicy Podhala nie punktowali.

Atmosfera w szatni nigdy nie była zła. Można jedynie powiedzieć, że teraz po zwycięstwie jest bardziej optymistyczna i jest większa wiara w regularne punktowanie. Wiara w to, że można nie tylko dobrze grać, ale i zdobywać punkty. Raczej nie skupiamy się na tym, gdzie gramy. Niemniej u siebie rozegraliśmy dwa spotkania i dwa przegraliśmy, a jedyne punkty na wiosnę zdobywaliśmy na wyjeździe, tak więcej z pewnością będziemy chcieli to zmienić. Pragniemy rozegrać dobry mecz, tak jak ostanio w Rzeszowie i zdobyć kolejne punkty. To na pewno sprawi, że będziemy mogli spokojnie odetchnąć, jak i pokazać swoim kibicom, że potrafimy nie tylko ładnie grać, ale i punktować - zapowiada pełen nadziei trener "Szarotek".

Początek spotkania już o godznie 17:00. Zapraszamy więc jutro wszystkich na Stadion Miejski przy ulicy Kolejowej!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY