Już dziś finał Pucharu Polski OZPN!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Już dziś finał Pucharu Polski OZPN!
2017-05-24

Już dziś o godzinie 13:15 nasi piłkarze wyjadą do Gorlic na finał Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej Nowy Sącz. Mecz odbędzie się na stadionie Glinika, a rozpocznie o godzinie 17:30.

Fot. Michał Adamowski (SportowePodhale.pl)

Po wyeliminowaniu w półfinałach Popradu Muszyna przez Podhale (wygrana 3:1 na wyjeździe) i KS Tymbarku przez Glinik (walkower 3:0 na korzyść Gorlic), oba zwycięskie zespoły zmierzą się już dzisiaj w finale Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zwycięzca uzyska prawo do gry w półfinale wojewódzkim.

Jeśli chodzi o ostatnie poczynania obu zespołów w rozgrywkach ligowych, to Glinik zajmuje aktualnie 10. pozycję w tabeli IV ligi grupy małopolska-wschód, a jego ostatnie wyniki to dwa remisy, ale za to z bardzo dobrymi rywalami - aktualnie drugą Barciczanką (1:1) i szóstym w tabeli Popradem Rytro (2:2).

Nowotarżanie z kolei w dwóch ostatnich spotkaniach przegrali 1:5 z Garbarnią i pokonali na wyjeździe Wierną Małogoszcz 3:1. Aktualnie zajmują 9. poyzycję w tabeli III ligi grupy IV. O kilka słów przed tym spotkaniem poprosiliśmy trenera Podhala, Grzegorza Hajnosa. Oto, co nam powiedział:

Szanujemy każdego rywala, tym bardziej takiego jak Glinik - z tak bogatą tradycją i przeszłością. Grają tam bardzo dobrzy piłkarze, m. in. Rafał Gadzina - do niedawna zawodnik naszego klubu. Jedziemy tam więc pełni respektu do przeciwnika, ale z drugiej strony pełni pewności siebie, chęci do gry i chęci zwyciężenia w finale. Oczywiście wystąpimy w najmocniejszym składzie, jaki tylko posiadamy. Dodać chcę również, że do Gorlic wybierze się z nami także 16-letni Bartek Głowa, zawodnik juniorów młodszych, który od dłuższego czasu trenuje z pierwszym zespołem i swoją postawą na treningach zasłużył sobie na wyjazd na mecz pucharowy na szczeblu OZPN.

Naszym piłkarzom życzymy więc zwycięstwa i awansu do następnej rundy PP, a Bartkowi wejścia na boisko i udanego debiutu! Przypominamy - mecz w Gorlicach rozpocznie się o godzinie 17:30.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY