Efektowne przełamanie!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Efektowne przełamanie!
2017-04-15

Po czterech meczach bez wygranej, Podhale Nowy Targ w wyjazdowym meczu 24. kolejki spotkań 3. ligi grupy IV pokonało 3:1 wyżej notowaną Resovię Rzeszów, rewanżując się jej tym samym za porażkę 2:4 jesienią na swoim boisku.

 W pierwszej połowie, poza kilkoma stałymi fragmentami gry z obu stron niewiele ciekawego działo się pod obiema bramkami. 

Mecz rozkręcił się po przerwie. W 52 min najpierw to Resovia miała dogodną do zdobycia bramkę okazję, zmarnowaną przez Adriana Chamerę. W odpowiedzi, akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i po zagraniu piłki w pole karne Resovii, Jarosław Potoniec „na raty” pokonał Marcina Pietrykę, dając nowotarżanom prowadzenie.

W 69 min drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał obrońca gospodarzy Damian Barszczak. Podhale wykonywało rzut wolny. Piłka trafiła jednak w mur, co też umożliwiło Resovii kontrę zakończoną golem wyrównującym autorstwa Bartłomieja Buczka.

W 77 min Podhale odzyskało prowadzenie. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Grzegorz Silczuk dośrodkował w pole karne Resovii, a tam obrońca gospodarzy Dariusz Frankiewicz tak niefortunnie interweniował, że skierował piłkę do własnej bramki.

W doliczonym czasie gry nowotarżanie wygraną przypieczętowali trzecim golem, autorstwa wprowadzonego parę sekund wcześniej na boisko i debiutującego w barwach Podhala, Daniela Dudy. Kontrę dobrze rozprowadził Silczuk, a Duda przymierzył precyzyjnie z 10 metrów.

Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Było nam ono bardzo potrzebne.. Słowa uznania dla całego zespołu. To było jedno z najlepszych spotkań odkąd jestem trenerem tego zespołu. Wszystko prawidłowo funkcjonowało. Byliśmy skuteczni zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Dobrze zareagowowaliśmy po straconej bramce I w efecie odnieśliśmy jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Mam nadzieję, ż etym meczem wróciliśmy już na właściwe tory – ocenił trener Podhala, Dariusz Siekliński.

Wygraną nowotarżanie okupili kontuzją Przemysława Piwowarczyka.

Resovia Rzeszów – NKP Podhale Nowy Targ 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Potoniec 53, 1:1 Buczek 68, 1:2 Frankiewicz – samobójcza 78, 1:3 Duda 90.

Resovia: Pietryka – Barszczak, Bieniasz, Buczek, Chamera (60 Pałys Rydzik) – Domoń, Dziedzic, Kmiotek (60 Frankiewicz) , Staszczak, Wiejak (75 Świst) – Żmuda (35 Makowski).

Podhale: Różalski – Basta, Bedronka, Zając, Drobnak – Komorek (90 Duda), Nawrot (77 Silczuk), Ligienza, Świerzbiński, Piwowarczyk (40 Dziadzio) – Potoniec.

Sędziował: Mateusz Kowalski z Kielc. Żółte kartki: Barszczak, Dziedzic, Staszczak - Zając. Czerwona: Barszczak (69 za drugą żółtą).


TEKST I ZDJĘCIE: MACIEJ ZUBEK

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY